Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Výsledky mládeže v 31. týždni 2018

Spartak Myjava - ilustračný obrázok


MYJAVA, 7. 8. 2018 - Prehľad výsledkov mládežníckych tímov Spartaka Myjava z uplynulého týždňa.

 

STARŠÍ DORAST U19 :

Spartak Myjava - ŠK Žolík Malacky 7 : 0 (3 : 0)

Zostava Myjavy: Samul (Smetana) - Dubovský, Nálepa, Šturdík, Kodaj (Repta) - Tomka, Boor (Pszota), Allina, Kusý (Osuský) - Liška, Cintula (Kunka)

Zhodnotenie zápasu trénerom:

     Prvé kolo súťaže odohrali starší dorastenci na ihrisku v Turej Lúke v horúceom počasí s cieľom predviesť kvalitnú hru, od začiatku dostať súpera pod tlak a získať tri body. Už v prvej minúte zahrávali domáci rohový kop a Nálepa otvoril skóre zápasu. Ďalšie možnosti na skórovanie Myjavčania nevyužili (Liška, Tomka, Allina) a postupne sa osmelil i súper. Po ojedinelej akcii musel predviesť svoje umenie brankár Samul, keď výborne zasiahol pri samostatnej akcii hráča hostí. Vzápätí vytlačil strelu smerujúcu pod brvno našej brány na rohový kop. V závere polčasu spartakovci opäť zvýšili aktivitu a druhý gól vsietil Cintula. Po rohovom kope zvýšil na rozdiel troch gólov Šturdík.

     Druhý polčas Myjava pokračovala v tempe z prvého polčasu. Hostí dostala pod tlak a ďalší gól vsietil Kusý. O niekoľko minút na to sa opäť presadil Kusý po peknej prihrávke Pszotu za obranu hostí. Allina krásnou strelou z hranice šestnástky zvýšil na rozdiel šiestich gólov a skóre zápasu uzavrel po rohovom kope Kunka. Výsledok zápasu mohol byť i vyšší, no niekoľko výborných príležitostí sme ešte zahodili alebo nás vychytal výborne chytajúci brankár hostí. Za predvedený výkon si chlapci zaslúžia pochvalu.

Góly Myjavy: Kusý 2, Cintula, Kunka, Šturdík, Nálepa, Allina

MLADŠÍ DORAST U17 :

Spartak Myjava - ŠK Žolík Malacky 2 : 0

Zostava Myjavy: Havlík N., Nešták, Halabrín, Kolník, benda, Adamovič, Mareček, Adásek, Fedoráš, Jankových, Kováč
Náhradníci: Havlík T., Vajaš, Vdoviak, Krahulec, Šimek, Marek

Zhodnotenie zápasu trénerom:

     V prvom majstrovskom stretnutí sa mladší dorastenci stretli s kvalitným súperom ŠK ŽOLÍK MALACKY. Zápas vo veľkej horúčave začali domáci aktívnejšie, čoho výsledkom boli aj dve vyložené šance, ktoré však nepremenili. V polovici prvého polčasu sa hra vyrovnala a zápas sa odohrával viac-menej medzi šestnástkami. Po polčase Myjave pomohlo striedanie, do hry nastúpil Krahulec a začala sa im dariť hra po stranách. Potom po vydarenej kombinácií v 56. minúte otvoril skóre najaktívnejší hráč Spartaka Adásek. O štyri minúty na to pridal ďalší gól Kováč, čo kpaničiarov upokojilo a prebrali kontrolu nad zápasom. Škoda ešte nevyužitých šancí a dvoch pokutových kopov, ktoré nepremenili. Hráčov treba pochváliť za predvedený výkon a snahu dodržiavať taktické pokyny, ktoré si určili pred zápasom. Víťazstvo je určite zaslúžené.

Góly Myjavy: Adásek, Kováč

STARŠÍ ŽIACI U 15 A MLADŠÍ ŽIACI U13

U15 - ČFK Nitra - Spartak Myjava - 5:1 (1:1) 

Zostava Myjavy: Hodúl - Plaskoň, Mihaljevič, Jankových, Durec - Pribiš (36´Miča), Handžiu, Jobb, Horniaček, Mihálik - Oravec

     V zápase dvoch z našej strany odlišne defenzívne zvládnutých polčasov sme podľahli fyzicky vyspelejšiemu súperovi, ktorý bol úspešný v realizácii jednoducho vedených útočných aktivít. Napriek nášmu rýchlemu gólu v 11. minúte zápasu, kedy presne zakončoval Christián Mihálik, mal súper, vďaka lepšie zvládaným osobným súbojom, územnú prevahu. Naše pokusy o rýchle kontry neboli úspešné, nedokázali sme sa presadiť na súperovej polovici ani postupným útokom. Do bezprostrednej blízkosti súperovej brány sa dostal len v druhom polčase rýchlonohý Plaskoň, nebol však presný v zakončení. Zápas v náročných klimatických podmienkach, na nekvalitnom teréne, lepšie zvládli najmä v druhom polčase, nie technicky, ale telesne lepšie vybavení domáci hráči.

Gól Myjavy: Mihálik Ch.
 U13 - ČFK Nitra - Myjava 4 : 0 (2 : 0)

Zostava Myjavy: Pešta - Galbavý, Michalík, Jozefák, Parči - Sládek Filip, Kováč, Sládek Jakub, Šturdík - Jankových, Belanský
Náhradník: Brna

Zhodnotenie zápasu trénerom:

     V tropický deň na pravé poludnie nastúpili mladší žiaci Spartaka Myjava na prvý zápas v Dolných Krškanoch proti ČFK Nitra. Ich zostavu veľmi ovplyvnilo dovolenkovo-prázdninové obdobie. Mali len jedného chlapca na striedanie a hrať musel aj druhý brankár. Celkovo bola hra bola vyrovnaná, no súper pôsobil trochu zohratejším dojmom. Spôsobené to bolo tým, že myjavské mužstvo je momentálne poskladané z minuloročnej kategórie U13, U12 a aj U11. Súper v minulej sezóne obetoval jarnú časť súťaže a už hral viac menej v tomto zložení. Prvý gól sme dostali po tom, keď traja naši hráči nedokázali odkopnúť poskakujúcu loptu v pokutovom území. Druhý padol zase z poslednej akcie prvého polčasu. Ten chalanom na psychike nepridal, tak isto ako súperov brankár, ktorý výbornými zákrokmi zneškodnil akcie spartakovcov. V druhom polčase Myjava ešte inkasovala dva góly a tak celkové skóre bolo dosť vysoké. Škoda absencii, výsledok mohol byť pre Spartak priaznivejší.