Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Myjavskí dorastenci si poradili s Prostějovom

Spartak Myjava - ilustračný obrázok


Prípravný zápas (18. 7. 2018)
1. SK Prostějov - Spartak Myjava 1 : 4 (0 : 4)

 

 

STARŠÍ DORAST U19 :

1. SK Prostějov - Spartak Myjava 1 : 4 (0 : 4)

Zhodnotenie zápasu trénerom:

     Druhý prípravný zápas odohrali naši starší dorastenci v nepriaznivom daždivom počasí. Z toho dôvodu sa hralo na umelej tráve, ktorá má menšie rozmery. Začiatok zápasu patril domácim, ktorí nás dostali pod tlak, no do výraznejšieho zakončenia okrem jednej šance sa nedostali. Od polovice polčasu sme začali tempo hry udávať my, dobre sme kombinovali v krídelných priestoroch a vytvárali si možnosti na zakončenie. Do polčasu sme strelili štyri góly a niekoľko dobrých príležitostí sme ešte zahodili. Domáci sa snažili, no naša defenzíva pracovala spoľahlivo.
     Do druhého polčasu obe mužstvá vymenili niekoľko hráčov, tempo hry už nemalo takú úroveň ako v prvom polčase. Hra sa odvíjala väčšinou medzi šestnástkami s minimom streleckých pokusov. Až v závere zápasu sa podarilo domácim znížiť, keď využili zaváhanie v našej defenzíve. Obe mužstvá predviedli kvalitné výkony, snažili sa hrať útočný futbal, čo sa páčilo i prítomným divákom.

Zostava Myjavy: Samul (Hučko) - Dubovský (Kodaj), Šturdík (Boor), Nálepa, Pszota - Tomka, Brezina, Allina (Osuský), Kusý - Liška, Cintula (Sidamonidze)

Góly Myjavy: Liška 2, Tomka, Cintula
 

autor textu: D. Dubovský