Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Hodnotenie sezóny 2017/2018 mladšieho dorastu

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

     Mladší dorast U17 pod vedením trénera Dalibora Dubovského a asistenta Jána Dugu začal letné prípravné obdobie 10. 7. 2017 v domácich podmienkach. Tréningové jednotky prebiehali na umelej tráve a po každom tréningu bolo k dispozícii kúpalisko na regeneráciu. Do prípravy sa zapojilo 25 hráčov, z toho boli traja brankári. 

 

     V prípravnom období bolo naplánovaných šesť zápasov. Všetky zápasy, okrem generálky, sme odohrali na súperových ihriskách s bilanciou päť výhier a jedna prehra so skóre 23 : 6. V týchto zápasoch dostávali všetci hráči rovnakú príležitosť, kde nás mali presvedčiť o svojej výkonnosti. S priebehom prípravného obdobia môžeme vysloviť spokojnosť, tréningové jednotky prebiehali podľa plánu, hráči pristupovali k jednotlivým tréningovým jednotkám zodpovedne, snažili sa na sebe pracovať. V prípravnom období sme sa snažili hrať útočný futbal, vštepiť chlapcom herný systém, ktorým by sme sa chceli prezentovať i v majstrovských zápasoch. Na záver prípravy sme uzatvorili káder na 22 hráčov. Hráči, ktorí sa nedostali do kádra, odišli na hosťovania do iných mužstiev.

Káder mužstva pre jesennú časť : Samul Michal, Hučko Adrián, Vdoviak Michal – brankári, Závodný Samuel, Benda Marek, Nálepa Pavol, Kolník Šimon, Šturdík Stanislav, Osuský Ján, Jankových Richard, Kunka Marko, Kosík Jakub, Repta Adam, Liška Lukáš, Cintula Jakub, Kováč Ľubomír, Kavický Martin, Buzay Viktor, Adásek Adrián, Pavlovič Jakub, Fedoráš Michal, Karika Kristián (striedavo muži / U19).

Realizačný tím : Dubovský Dalibor, Duga Ján, Kolárik Ján

     V majstrovských zápasoch sme chceli nadviazať výsledkovo, herne i bodovo na úspešný predchádzajúci ročník, kde sme vyhrali súťaž. Jesenná časť nám nevyšla podľa našich predstáv, keď sme zimovali na siedmej priečke. Hráči striedali lepšie momenty s horšími, nedarilo sa nám udržať rovnakú výkonnosť u všetkých hráčov.

     Zimnú prípravu sme tiež absolvovali v domácich podmienkach, využívali sme umelú trávu, športovú halu a fitnes, na regeneráciu plaváreň. Káder opustil Buzay, ktorý odišiel do konkurenčnej Skalice, Pavlovič pre nezodpovedajúcu výkonnosť a Šturdík, ktorý bol preradený do U19. So zimnou prípravou sme boli spokojní, vyhýbali sa nám zranenia a prípravné zápasy mali svoju kvalitu.

     Do majstrovských zápasov sme vstupovali s cieľom vylepšiť si jesennú pozíciu v tabuľke, no hlavne skvalitniť našu hru na všetkých postoch. To sa nám aj podarilo, keď sme celkovo poskočili na tretiu priečku tabuľky o bod za Petržalku. So sezónou môžeme vysloviť spokojnosť, naša hra spĺňala naše predstavy a hráčom patrí vďaka za predvedené výkony.

Káder mužstva pre jarnú časť : Samul Michal, Hučko Adrián, Vdoviak Michal - brankári, Repta Adam, Závodný Samuel, Buzay Viktor, Liška Lukáš, Osuský Ján, Nálepa Pavol, Kunka Marko, Benda Marek, Cintula Jakub, Kováč Ľubomír, Fedoráš Michal, Kročian Filip, Jankových Richard, Adásek Adrián, Kosík Jakub, Kolník Šimon

Realizačný tím : Dalibor Dubovský, Ján Duga, Stanislav Malečka

Strelci gólov v majstrovských zápasoch : Liška 27, Karika 13, Cintula 10, Kováč 10, Kunka 7, Repta 6, Fedoráš 5, Jankových 3, Osuský 3, Kosík 2, Šturdík 2, Nálepa 2, Závodný 2, Buzay 1

     V závere súťažného ročníka 2017/18 sme sa zúčastnili medzinárodného futbalového turnaja Balaton Trófea v Maďarsku, kde sme tiež nesklamali a po kvalitných výkonoch sme obsadili 2. miesto, keď sme ani raz neprehrali a ani neinkasovali. Chlapcom treba poďakovať a taktiež pochváliť za vzornú reprezentáciu klubu počas celého ročníka.
 

autor textu: D. Dubovský