Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Výsledky mládeže v 22. týždni 2018

Spartak Myjava - ilustračný obrázok


MYJAVA, 4. 6. 2018 - Prehľad výsledkov mládežníckych tímov Spartaka Myjava z uplynulého týždňa.

 

STARŠÍ DORAST U19 :

Spartak Myjava - FC Petržalka 0:0 (0:0)

Zostava Myjavy: Dedík, Dubovský, Brezina, Gálik, Matušica, Tomašech, Šarudi, Tomka, Karika, Kusý (Pszota), Zmeko

Zhodnotenie zápasu:

     Od začiatku sa hral otvorený zápas, čo sa odzrkadlilo na množstve šancí na oboch stranách. V prvom polčase sme mali mierne navrch. Viackrát sme zachytili zlú rozohrávku súpera a mali sme možnosť ísť do zakončenia, ale gól sme streliť nedokázali. Najväčšiu šancu mal Zmeko, ale po centri Kusého zakončoval len do tyče. Súper bol tiež nebezpečný, a tak sme sa museli mať na pozore. Druhý polčas bol z našej strany lepší a vytvorili sme si 100%-tné šance, ale nebolo nám súdené. Vo vyložených šanciach bol opäť Zmeko, ktorý mohol byť hrdinom zápasu. Naopak, pri šanciach súpera nás podržal výbornými zákrokmi brankár Dedík. V závere bolo vidieť, že hráčom v teplom počasí dochádzajú sily. Aj keď sa obidve družstvá snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, gól nepadol a v zápase sa tak zrodila bezgólová remíza.

MLADŠÍ DORAST U17 :

Spartak Myjava - FC Petržalka 2:2 (1:2)

Zostava Myjavy: Samul, Závodný (Benda), Fedoráš (Adásek), Nálepa, Osuský, Jankových, Kosík (Kolník), Kunka, Repta, Liška, Cintula (Kováč)

Zhodnotenie zápasu:

     V zápase o druhé miesto sme nezačali podľa predstáv. Zámer bol dostať súpera od úvodu pod tlak a pokúsiť sa čo najrýchlejšie streliť gól. Nič z toho sa nám nepodarilo. Naopak, už 7.minúte sme inkasovali gól stredom ihriska po sérii chýb našich hráčov. O niekoľko minút mohol vyrovnať Jankových, no miesto zakončenia z hranice piatich metrov do odkrytej brány hostí volil prihrávku, ktorú dokázala obrana hostí odvrátiť a z rýchleho brejku sme inkasovali druhý gól. Snažili sme sa o strelenie kontaktného gólu, čo sa nám aj podarilo. Po peknej krídelnej akcii a prihrávke Reptu sa presadil Jankových. Gól nás povzbudil a do konca polčasu sa hral z oboch strán výborný útočný futbal.

     Do druhého polčasu sme vstupovali s cieľom otočiť zápas v náš prospech, no hostia nás dobrou organizáciu v defenzíve nepúšťali do nebezpečnejšieho zakončenia. Keď sa nám podarilo prekonať obranu hostí, tak sme zlyhali v koncovke alebo nám chýbala lepšia realizácia finálnej prihrávky. Hostia sa zamerali už len na defenzívu, hra sa kúskovala, hráči hostí sa dávali často ošetrovať a snažili sa o zdržiavanie hry. V nervóznom závere sa druhopolčasová hra súperovi vypomstila, keď sa nám podarilo vyrovnať Liškom, ktorý premenil nariadený pokutový kop za faul na prenikajúceho Nálepu. Remíza je spravodlivým vyjadrením diania na ihrisku.

Góly Myjavy: Jankových, Liška

ĎALŠIE VÝSLEDKY :

Starší žiaci U15: Štúrovo - Myjava 1 : 0

Starší žiaci U14: Myjava - Dubnica B 0 : 1

Mladší žiaci U13: Štúrovo - Myjava 3 : 0

Mladší žiaci U12: Myjava - Dubnica B 4 : 0
góly: Pešta 2, Hodúl, Mihálik

Žiačky: Nitra - Myjava 1 : 2
Góly Myjavy:  Tonkovičová, Škarítková