MYJAVA, 22. 5. 2018 - Prehľad výsledkov mládežníckych tímov Spartaka Myjava z uplynulého týždňa.

Spartak Myjava - Zlaté Moravce 6:1 (1:0)

Zostava Myjavy: Dedík, Dubovský, Brezina, Boor, Matušica, Tomašech, Šarudi (Allina), Tomka, Karika, Kusý (Pszota), Zmeko

Zhodnotenie zápasu:

Zápas sa nám vydaril z hľadiska efektivity a konto súpera sme zaťažili šiestimi gólmi. Gólov mohlo byť už v prvom polčase viac, ale výborná možnosť Zmeka skončila tesne vedľa, samostatný nájazd Kusého na brankárovi hostí a napokon hlavička Zmeka po výbornom centri Kusého nad bránou. Gólovo sme udreli v 34. min. po milimetrovom zakončení Tomašecha k tyči - 1:0. V prvom polčase sme tak boli svedkami zaujímavého zápasu dvoch vyspelých družstiev s množstvom pekných momentov.

Druhý polčas nám vyšiel tak, ako sme si predstavovali a od 47. do 59. min. sme skórovali štyrikrát. Najprv po rohovom kope a hlavičke Zmeka vyrazenú loptu poslal do siete Tomašech - 2:0. Pred tretím gólom sme využili zaváhanie súpera v rozohrávke, ktorú zachytil Tomka a následne z diaľky zvyšoval Karika - 3:0. Štvrtý gól strelil sám faulovaný Zmeko zpenalty - 4:0. Zmeko bol autorom aj piateho gólu po výbornej akcii a spätnej prihrávke Kusého – 5:0. Po piatom góle sme mierne poľavili, čo využil súper na strelenie gólu. Tento gól súpera nabudil a mierne ožil. Keďže do konca zápasu zostávalo ešte 25 min. museli sme hrať naďalej koncentrovane, čo sa nám aj darilo a v závere sme pridali po centri Pszotu a zakončení Tomku 6. gól. Podali sme dobrý kolektívny výkon.

Góly Myjavy: Zmeko 2, Tomašech 2, Karika, Tomka

Spartak Myjava - Zlaté Moravce 3:1 (2:1)

Zostava Myjavy: Samul, Závodný, Kolník, Nálepa, Osuský, Jankových (Kročian), Fedoráš, Kunka (Kosík, Adásek), Repta, Liška, Cintula (Kováč)

Na hlavnej trávnatej ploche sme začali výborne, keď už v druhej minúte sme sa ujali vedenia gólom Lišku, ktorý využil výborne Jankovýchom zahratú štandardku. Dlho sme sa netešili, hostia využili našu chybu v strede poľa a v tretej minúte bolo vyrovnané. Hral sa útočný futbal, obe mužstvá sa snažili dostávať do zakončenia, no naša obrana už pracovala spoľahlivo. V závere polčasu sa po rýchlej kontre dostal do gólového zakončenia Liška a opäť sme sa ujali vedenia. Druhý polčas sme začali tlakom, snažili sme sa o strelenie tretieho gólu a zlomiť zápas v náš prospech. To sa nám aj podarilo, keď Repta krásnou strelou z hranice šestnástky nedal brankárovi hostí šancu. Niekoľko výborných príležitostí na skórovanie sme ešte nevyužili. Hostia to nezabalili a snažili sa o strelenie kontaktného gólu. V samom závere nás súper dostal pod tlak, no umnou hrou sme už výsledok udržali a zapísali si s kvalitným súperom cenné víťazstvo. Hráči si za predvedený výkon zaslúžia pochvalu.

Góly Myjavy: Liška 2, Repta

STARŠÍ ŽIACI U15:

Spartak Myjava - Topoľčany 2:1 (1:1)

Zostava Myjavy: Havlík N. – Mihaljevič, Havlík T., Nemec, Vávra, Šimek, Štepanovic, Krahulec, Nešťák, Mareček, Feranec

Povzbudení víťazstvom z posledného zápasu sme sa pustili do súpera. V snahe útočiť sme hneď v úvode neubránili rýchleho útočníka hostí a prehrávali sme. V prvom polčase sme z viacerých možností a značnej územnej prevahy dokázali len vyrovnať. Veľká snaha nášho týmu v druhom polčase viedla po nepremenení viacerých šancí ku gólu z pokutového kopu po zahraní rukou hosťujúceho obrancu. Víťazstvo možno označiť za zaslúžené, aj keď tvrdo vybojované

Góly Myjavy: Krahulec, Havlík N.

Moravany nad Váhom - Myjava 1:0 (1:0)

Do zápasu sme išli s cieľom vysokým napádaním získavať lopty a následne sa pokúšať zakončovať, ale to sa nám nedarilo. Súper využil prvý protiútok na gól, keď využil nedorozumenie v našej obrane a ľahko sa dostal do vedenia, ktoré sa ukázalo byť rozhodujúce. V prvom polčase sme mali územnú prevahu, ale do šancí sme sa dostávali len sporadicky. V druhom polčase bola hra vyrovnaná, mali sme jednu gólovú šancu, keď náš útočník postupoval sám na brankára, ale v rozhodujúcom momente zaváhal a domáci sa ubránili. Škoda ďalších stratených bodov vo vyrovnanom zápase.