Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Výsledky mládeže v 17. týždni 2018

Spartak Myjava - ilustračný obrázok


MYJAVA, 2. 5. 2018 - Prehľad výsledkov mládežníckych tímov Spartaka Myjava z uplynulého týždňa.

 

STARŠÍ DORAST U19 :

Spartak Myjava - KFC Komárno 0:1 (0:0)

Zostava Myjavy: Dedík, Tomka, Kodaj, Brezina, Latiphy, Tomašech, Allina, Gálik, Karika, Šarudi, Zmeko

Zhodnotenie zápasu:

     Po troch neúspešných zápasoch sme chceli bodovať naplno. V prvom polčase sme však nespravili pre to maximum. Chýbalo väčšie nasadenie, pohyb, rýchlosť. Dlho sme držali loptu a hrali sme komplikovane. Súperovi tak stačilo pozorne brániť a občas podniknúť rýchly protiútok. Mali sme náznaky šancí, ale to bolo veľmi málo. Druhý polčas sme začali aktívne a v priebehu desiatich minút sme mali tri dobré možnosti na skórovanie. Boli sme však v zakončení sterilní a tak prišiel krutý trest. Súper využil po našom zaváhaní prakticky jedinú možnosť na zisk troch bodov. Aj po góle sme mali možnosti, ale nedokázali sme trafiť bránu. Stratili sme tak tri body, ktoré sme chceli získať pre seba. 
 

MLADŠÍ DORAST U17 :

Spartak Myjava - KFC Komárno 3:1 (2:1)

Zostava Myjavy: Samul, Závodný (Kolník), Fedoráš, Nálepa, Osuský, Jankových (Kováč), Kunka, Kosík, Repta (Benda), Liška (Adásek), Cintula (Kročian)

Zhodnotenie zápasu:

     Bol to výborný zápas s kvalitným súperom. Začiatok zápasu patril nám, keď už po niekoľkých sekundách vykopával obranca hostí z bránkovej čiary zakončenie Cintulu. O pár minút neskôr po peknej rýchlej akcii a prihrávke Cintulu zakončoval gólovo Liška. Ďalšiu „tutovku“ spálil opäť Liška, keď v samostatnom nájazde minul bránu hostí. Už po desiatich minútach mohlo byť po zápase, no nebolo a hostia postupom času hru vyrovnali a podarilo sa im i vyrovnať peknou strelou z hranice 25 metrov. Obe mužstvá sa snažili hrať útočný futbal, no súpera sme do vážnejšieho zakončenia už nepustili. V závere prvého polčasu sa po peknej dlhej prihrávke od Kunku presadil Liška, keď obišiel dvoch brániacich hráčov a vsietil druhý gól. Druhý polčas sme tempo hry zvýšili, hra sa väčšinou odvíjala pred súperovým pokutovým územím a snažili sme sa o zakončenie. Tretí gól pridal Repta. Od týchto chvíľ sme hru kontrolovali a držali hostí na dištanc od našej brány. Zrodilo sa zaslúžené víťazstvo nášho mužstva, keď sme podali kvalitný, zodpovedný výkon.

Góly Myjavy: Liška 2, Cintula

ĎALŠIE VÝSLEDKY :

Starší žiaci U14: Myjava - Kúty 0 : 1

Mladší žiaci U12: Myjava - Gbely 3 : 3
Góly Myjavy: Michálik, Jankových, Klčo

Žiačky: Senica - Myjava 3 : 5
Góly Myjavy: Tonkovičová 2, Škarítková 2, Glatzová