23. kolo (15. 4. 2018) : Spartak Myjava - MFK Skalica 1:2 (1:1)

23. kolo (15. 4. 2018) : Spartak Myjava - MFK Skalica 2:1 (1:1)

Spartak Myjava - MFK Skalica 1:2 (1:1)

Zostava Myjavy: Dedík, Dubovský, Brezina, Kodaj, Gálik, Pszota, Tomka, Allina, Kusý, Šarudi, Zmeko

Zhodnotenie zápasu trénerom:

V dnešnom zápase sme nastúpili proti lídrovi súťaže zo Skalice. Odohrali sme dobrý zápas, na ktorý sme sa veľmi tešili. Od začiatku sme hrali bez rešpektu a už v 7. min. sme po góle Pszotu viedli 1:0. Boli sme aktívni, hrali sme disciplinovane a súperovi sme toho veľa nedovolili. V 30. min. rozhodcovia neposúdili jasný faul na nášho hráča, čo využil súper na rýchlu kontru a vyrovnávajúci gól – 1:1. Bohužiaľ, opäť sme prišli o ďalšieho hráča, keď hneď po vyrovnávajúcom góle musel byť nútene striedaný Dubovský. Súper mal v tejto fáze zápasu navrch a potvrdzoval tak svoje kvality. Rozdielovým a veľmi nebezpečným hráčom bol Hollý, cez ktorého išlo veľa akcií hostí. Polčas sme však ustáli a rozhodovalo sa v druhej 45-minútovke.

V nej nás v jednom prípade veľmi dobrým zákrokom podržal brankár Dedík a v ďalšom prípade nám pomohla žrď. Bolo jasné, že prípadný gól na jednej alebo druhej strane môže rozhodnúť zápas. Mali sme na to možnosti, ale v rozhodujúcich prípadoch sme zlyhali. Na našu škodu tak padol gól do našej siete. Opäť sa cítime ukrivdení, pretože gólu predchádzal faul, resp. strčenie do nášho hráča bez lopty. Rozhodcovia však hru pustili a striedajúci hráč hostí rozhodol zápas. Aj po góle sme bojovali do konca zápasu a nevzdávali sme to. Vyrovnať sa nám už nepodarilo pre krátkosť času, ale hráči si zaslúžia absolutórium za dnešný kvalitný výkon. Musíme uznať kvalitu súpera, aj keď sme dnes chceli veľmi uspieť a boli sme k tomu blízko.

Gól Myjavy: Pszota

Spartak Myjava - MFK Skalica 2:1 (1:1)

Zostava Myjavy: Samul, Benda (Kolník), Fedoráš, Nálepa, Osuský, Jankových (Kováč), Kunka, Kosík, Závodný (Kročian), Liška, Cintula (Pavlovič)

Zápas sa odohral na hlavnej trávnatej ploche, čo nám zo začiatku robilo problémy, pretože trénujeme na umelej tráve a chvíľu trvalo, kým sa terénu prispôsobíme. Do zápasu sme išli s cieľom odčiniť prehru z minulého týždňa a predviesť kvalitný výkon. Začiatok zápasu bol opatrný, obe mužstvá sa snažili hrať zo zabezpečenej obrany. Úvodný gól zápasu sme strelili my po štandardnej situácií, keď výborný center Kosíka hlavou premenil Kunka. O niekoľko minút sa podarilo hosťom vyrovnať po chybe Osuského v strede poľa a rýchlej krídelnej akcii. V prvom polčase sa hra väčšinou odvíjala v strede poľa, obe mužstvá sa pozorne strážili. Hostia pôsobili futbalovejším dojmom, držali častejšie loptu na svojich kopačkách.

Do druhého polčasu sme nastúpili so zmenami v rozostavení a od úvodu sme sa snažili o strelenie vedúceho gólu. Zvýšili sme pohyb bez lopty, spresnili prihrávky a hra sa presunula pred súperove pokutové územie. Gól sa nám podarilo vsietiť po najkrajšej akcii zápasu, keď rýchlu akciu po krídle potiahol Cintula, zakončenie Lišku ešte brankár hostí vyrazil, no na dorážku Kováča už nestihol zareagovať. Hostia sa snažili o vyrovnanie, no do vážnejšej príležitosti sme ich nepustili. V závere sa nervozita na ihrisku stupňovala, najmä hráči hostí nezvládali niektoré situácie. Ich tvrdá až zákerná hra nemala s futbalom nič spoločné. Víťazstvo nášho mužstva najmä za výkon v druhom polčase je zaslúžené.

Góly Myjavy: Kunka, Kováč

autor textu: S. Šturdík, D. Dubovský