22. kolo (8. 4. 2018) : FK Dubnica - Spartak Myjava 2:1 (0:1)

22. kolo (8. 4. 2018) : FK Dubnica - Spartak Myjava 4:1 (1:0)

FK Dubnica - Spartak Myjava 2:1 (0:1)

Zostava Myjavy: Dedík, Dubovský, Brezina, Šturdík (Allina), Kodaj,  Tomka, Gálik, Kusý (Zelenák), Karika, Šarudi, Zmeko

Zhodnotenie zápasu trénerom:

V zápase v Dubnici sme narazili na kvalitného, ale hrateľného súpera. Vzhľadom na kvalitu súpera sme vychádzali z kvalitnej a sústredenej defenzívy, s cieľom využívať každú možnosť na prekvapenie súpera. Domáci sa snažili prekonať našu defenzívu cez krídelné priestory, resp. dlhými nákopmi. Naše plány naštrbilo zranenie Šturdíka už v 10. min., po ktorom sme museli preskupiť obranné rady. Napriek vynútenému striedaniu sme pokračovali v našom hernom pláne. Domáci mali loptu častejšie na kopačkách, ale my sme mali lepšie strelecké príležitosti. Najskôr Zmeko po výbornom pase do šestnástky hlavičkoval len do brankára a o pár minút sa Šarudi dostal za obranu súpera, ale jeho lob zlikvidoval pozorný domáci brankár. V 20. min. sme však neistú domácu obranu potrestali gólom Zmeka – 0:1. Do konca polčasu sa domáci nedokázali presadiť, na ich kopačkách bola často nervozita, resp. nepresnosť.

V druhom polčase sme sa zbytočne stiahli a naša defenzíva bola pasívna. To využili domáci na väčšiu aktivitu a dominantnejšie držanie lopty. Proti našej, síce pasívnej defenzíve, sa nedokázali presadiť až do 63 min. , kedy vyrovnali po prísnej jedenástke na 1:1. Až po inkasovanom góle sme začali hrať aktívnejšie, ale v predfinálnej a finálnej fáze sme boli nepresní. A tak prišiel trest v našej ofenzívne kvalitnej fáze zápasu, keď po rýchlom brejku strelili domáci víťazný gól v 73. min. A tak sme v 5. jarnom zápase utrpeli prvú prehru. Myslím, že dnes sme mohli zo zápasu vyťažiť viac, ale domáci boli o gól efektívnejší, a tak získali tri body.

Gól Myjavy: Zmeko

FK Dubnica - Spartak Myjava 4:1 (1:0)

Zostava Myjavy: Samul, Fedoráš, Kolník (Závodný), Nálepa, Osuský, Jankových (Benda), Kunka (Kročian), Kosík, Repta (Kováč), Liška, Cintula

Zápas sa odohral na umelej tráve za silného veterného počasia. V súboji dvoch popredných mužstiev súťaže sme ťahali za kratší koniec a zaslúžene sme prehrali. Domáci boli lepším mužstvom, pretože boli pohyblivejší, živší a mali väčšiu vôľu po víťazstve. Svoje zohralo i to, že my sme odohrali za posledné dva týždne 4 majstrovské zápasy a domáci len dva. Aj preto sme od začiatku pôsobili unaveným dojmom, viazla nám kombinácia a do zakončenia sme sa dostávali len sporadicky. Z predvedeného výkonu i výsledku sme sklamaní, no bývajú aj také zápasy. Nezostáva nám nič iné, len sa z dnešného zápasu poučiť a v ďalších zápasoch nadviazať na predošlé výkony.

Gól Myjavy: Cintula

autor textu: S. Šturdík, D. Dubovský