Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší a mladší dorast: 19. kolo

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Starší dorast U19 :
19. kolo (4. 4. 2018) : Spartak Myjava - Karlova Ves 2:1 (0:0) 

Mladší dorast U17 :
19. kolo (4. 4. 2018) : Spartak Myjava - Karlova Ves 2:0 (0:0)

 

STARŠÍ DORAST U19 :

Spartak Myjava - Karlova Ves 2:1 (0:0)

Zostava Myjavy: Dedík, Boor, Brezina, Šturdík, Kodaj, Gálik, Tomka, Šarudi (Dubovský), Kusý (Allina), Karika, Zmeko

Zhodnotenie zápasu trénerom:

     V dohrávke 19. kola sme odohrali veľmi náročný zápas s kvalitným súperom z Karlovej Vsi. Zápas sme začali aktívne, na súpera sme vybehli a v 8. min. sme mali šancu, ale Karika hlavičkoval vo výbornej pozícii len nad bránu. Postupne sa do zápasu dostával aj súper, hral dôrazne, jednoducho. Často nám dlhým nákopom a nábehmi za obranu dokázal znepríjemňovať život. My sme sa nedokázali dostať do optimálnej hernej pohody, v našej hre bolo veľa nepresností, opúšťali sme dôležité herné priestory, čo vyhovovalo súperovi. V prvom polčase nám chýbala víťazná mentalita a bojovný duch.

     V druhom polčase sme začali znova aktívne, ale proti stál veľmi nepríjemný súper, proti ktorému sme sa veľmi ťažko presadzovali. Súper hrozil rýchlym prechodom do ofenzívy. V 75. min. po výpade cez našu ľavú stranu a prudkej lopte do pätky si náš tiesnený hráč strelil vlastný gól - 0:1. Po góle prišla neadekvátna reakcia hráča hostí, za ktorú videl druhú žltú a následne červenú kartu. Po inkasovanom góle sme preskupili rady a zvolili sme väčšie ofenzívne riziko. Už o štyri min. sme po faule na Zmeka zahrávali jedenástku. Zodpovednosť na svoje plecia zobral faulovaný Zmeko a vyrovnal na 1:1. Tomáš Zmeko bol napokon hrdinom zápasu, keď v 85. min. nádherne trafil spoza šestnástky – 2:1. Situáciu mentálne nezvládol kapitán hostí (najlepší hráč hostí) a po hrubom faule videl červenú kartu. Bol to dôležitý moment, pretože nám to uľahčilo zvládnuť zápas. Aj keď nám to v dnešnom zápase herne nešlo podľa predstáv a zápasu by svedčila remíza, chlapci zabojovali a dosiahli cenné víťazstvo.

Góly Myjavy: Zmeko 2

MLADŠÍ DORAST U17 :

Spartak Myjava - Karlova Ves 2:0 (0:0)

Zostava Myjavy: Samul, Fedoráš, Kolník, Nálepa, Osuský, Jankových (Kováč), Kunka, Kosík (Pavlovič), Repta (Benda), Liška (Závodný), Cintula (Kročian)

Zhodnotenie zápasu trénerom:

     V dohrávke 19. kola sme privítali súpera, ktorého herný prejav nám veľmi nesedí. Hostia to svojou agresívnou hrou a celoplošným napádaním dokazovali i v dnešnom zápase. Od úvodu sa nám ťažko presadzovalo cez dobre organizovanú obranu hostí, ktorí sa každé naše zaváhanie snažili využiť na ohrozenie našej brány. Našu prvú veľkú príležitosť na skórovanie mal Liška, no výborne chytajúci brankár hostí reflexívne vyrazil jeho zakončenie. O chvíľu mal opäť príležitosť na skórovanie Liška, no jeho dravý prienik skončil tesne vedľa brány. Hostia našu bránu vážnejšie ohrozili tiež dvakrát, no náš brankár bol vždy na mieste.

     V druhom polčase sme zvýšili aktivitu, výsledkom čoho bol úvodný gól Lišku, keď premenil nariadený pokutový kop po faule na prenikajúceho Reptu. Hostia sa snažili o vyrovnanie, v niektorých fázach mali i viac z hry, no naša defenzívna činnosť až na malé výnimky pracovala spoľahlivo. V závere zápasu prišla najkrajšia akcia zápasu, keď z vlastnej polovice vyviezol loptu Osuský, ktorý obišiel niekoľko hráčov súpera a jeho výbornú prihrávku bez problémov gólovo premenil Kováč. Niekoľko dobrých príležitostí z našej strany zostalo nevyužitých, najmä naše štandardky boli pre hosťujúcu obranu dosť nebezpečné, no výsledok sa už nemenil. V kvalitnom zápase sme si pripísali ďalšie víťazstvo, začo treba chlapcom poďakovať.

Góly Myjavy: Liška, Kováč

 

autor textu: S. Šturdík, D. Dubovský