Prípravný zápas (10. 2. 2018) : Spartak Myjava - Kroměříž 2:0 (0:0)

Prípravný zápas (10. 2. 2018) : Spartak Myjava - Kroměříž 4:0 (2:0)

Spartak Myjava - Kroměříž 2:0 (0:0)

Zostava Myjavy: Smetana, Dubovský, Brezina, Šturdík, Kodaj, Tomašech, Šarudi, Tomka, Gálik, Zelenák, Zmeko. Striedali: Dedík, Pszota, Matušica.

Zhodnotenie zápasu trénerom:

V zápase s ďalším súperom z ČR sme boli svedkami z našej strany vydareného stretnutia. Od úvodu sme boli lepším družstvom, dominovali sme v ofenzíve a v defenzíve sme upravili minimum chýb. Zápas sme mali rozhodnúť už v 1. polčase, ale opäť sme nepremenili výborné gólové príležitosti. Mohli sme na to doplatiť, lebo súper mal po našej strate lopty v rozohrávke veľkú šancu na skórovanie, ale nepremenil samostatný nájazd, keď výborne zasiahol brankár Smetana. Druhý polčas sme začali podľa predstáv a hneď v 1. min. sme rýchlu kolmú akciu po osi Šarudi - Gálik - Zelenák konečne zakončili gólom a pretrhli tak streleckú smolu – 1:0. Od tohto momentu sme ešte viac kontrolovali hru, ale v defenzíve sme museli byť pozorní, lebo súper hrozil brejkovými situáciami. Ďalší gól sme pridali po najkrajšej akcii zápasu, keď sa po sérií narážačiek v strede ihriska lopta dostala až do 16-tky , kde sa jej zmocnil Tomka a v zakončení sa nemýlil – 2:0. Môžeme povedať, že dnešný zápas nám chutil, čo bolo vidieť aj na ihrisku.

Góly Myjavy: Zelenák, Tomka

Spartak Myjava - Kroměříž 4:0 (2:0)

Zostava Myjavy: Samul, Závodný, Fedoráš, Nálepa, Osuský, Adásek, Kunka, Kosík, Jankových, Liška, Cintula. Striedali: Kolník, Kročian, Benda, Pavlovič, Kováč.

Ďalší zápas s kvalitným súperom, kde sa obe mužstvá snažili hrať futbal. Prvý polčas sme si vytvorili niekoľko dobrých streleckých príležitostí, no využili sme len dve. Snažili sme sa súpera dostať pod tlak celoplošným presingom, čo sa nám aj vcelku darilo. Úvodný gól strelil po dobre zahratej štandardnej situácií Kosíkom Kunka. Druhý po peknej krídelnej akcii a prihrávke Jankovýcha Liška. V závere polčasu nás zachránila konštrukcia brány po peknej strele z 25 m od hráča hostí. Druhý polčas sme pokračovali v nasadení z prvého polčasu. Hneď v úvode bol faulovaný v pokutovom území Cintula a Liška nariadený pokutový kop bez problémov premenil. Štvrtý gól pridal Závodný po výbornej prihrávke Jankovýcha. Výsledok mohol byť i vyšší, no niekoľko výborných príležitostí na skórovanie sme ešte nevyužili. Hostia sa aj za nepriaznivého stavu snažili hrať futbal, no do vážnejšej príležitosti sme ich už nepustili.

Góly Myjavy: Liška 2, Závodný, Kunka

autor textu: S. Šturdík, D. Dubovský