Starší a mladší dorastenci odohrali prípravné zápasy s tesnými výsledkami

Prípravný zápas (3. 2. 2018) : Spartak Myjava - SK Líšeň/Brno 2:1 (1:0)

Prípravný zápas (3. 2. 2018) : Spartak Myjava - SK Líšeň/Brno 2:3 (1:1)

Spartak Myjava - Brno/Líšeň 2:1 (1:0)

Zostava Myjavy: Dedík, Kodaj, Šturdík, Brezina, Dubovský, Boor, Allina, Šarudi, Gálik, Zmeko, Karika. Striedali: Tomašech, Zelenák, Pszota.

Zhodnotenie zápasu trénerom:

V ďalšom zo série prípravných zápasov so súpermi z ČR sme sa stretli s družstvom Brno Líšeň. Víťazstvo, ktoré sme zaznamenali, si ceníme, lebo proti nám nastúpil nepríjemný súper s dôrazným herným prejavom. Do vedenia sme sa dostali po rohovom kope Allinu a dobrom hlavičkovom zakončení Kariku – 1:0. V prvom polčase sme mali viac hry, aj keď sme sa nevyhli viacerým nepresnostiam a zbytočným stratám lôpt. Vyšlo nám zopár pekných kombinačných akcií, z ktorých sme mali dobré možnosti na zakončenie. Asi najväčšiu mal po spätnej prihrávke Šarudiho Gálik, ale strieľal nad bránu.

V druhom polčase súper zvýšil dôraz, v osobných súbojoch išiel na doraz, čo nám spôsobovalo problémy. Nevyhli sme sa viacerým chybám v rozohrávke a aj v defenzívnej činnosti. Po nedorozumení Brezinu s Dedíkom súper vyrovnával na 1:1. V druhej polovici druhého polčasu sme zvýšili naše úsilie a výsledkom bol ďalší gól zo štandardnej situácie. Opäť zahrával rohový kop Allina a loptu doslova „posadil„ na hlavu Šarudiho - 2:1. Okrem gólu mali výborné príležitosti Karika a Zelenák, ale nedali a tak sme zaznamenali, aj keď tesné, ale zaslúžené víťazstvo.

Góly Myjavy: Karika, Šarudi

Spartak Myjava - Brno/Líšeň 2:3 (1:1)

Zostava Myjavy: Hučko, Závodný, Fedoráš, Nálepa, Kročian, Adásek, Kunka, Kosík, Repta, Liška, Kováč. Striedali: Vdoviak, Kolník, Marek, Jankových.

V ďalšom prípravnom zápase sme bez viacerých kľúčových hráčov privítali mužstvo z Brna. Začiatok patril súperovi, keď fyzicky dobre stavaní hráči hostí pôsobili na ihrisku pohyblivejšie, dobre nás napádali už v zárodku našich akcii a tým nás dostali pod tlak. My sme si hru zbytočne komplikovali, kazili jednoduché prihrávky a chýbal nám dôraz v osobných súbojoch. Úvodný gól sme inkasovali po rohovom kope, keď sme zle prikryli hráča hostí a ten hlavou nezaváhal. O niekoľko minút krásnou prihrávkou za obranu hostí vysunul Kosík Kováča a ten vyrovnal. Hra sa vyrovnala, hral sa útočný futbal, no chýbalo na oboch stranách presnejšie zakončenie. Druhý polčas sme začali aktívnejšie my, no chýbalo nám zakončenie. Vedúci gól vsietil po štandardnej situácií Fedoráš, keď využil vyhratý vzdušný súboj Nálepu s brankárom hostí. Záver zápasu sme nezvládli, keď v poslednej desaťminútovke sme inkasovali dva góly po školáckych chybách v našej defenzíve.

Góly Myjavy: Fedoráš, Kováč

autor textu: S. Šturdík, D. Dubovský