Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší a mladší dorast: Víťazstvo aj prehra v prípravných dueloch

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Starší dorast U19 :
Prípravný zápas (28. 1. 2018) : Bohemians Praha - Spartak Myjava 5:2 (1:0) 

Mladší dorast U17 :
Prípravný zápas (28. 1. 2018) : Spartak Myjava - Nafta Gbely 12:2 (5:0)

 

STARŠÍ DORAST U19 :

Bohemians Praha - Spartak Myjava 5:2 (1:0)

Zostava Myjavy: Dedík (Smetana), Pszota, Brezina, Kodaj, Dubovský, Tomašech, Allina, Kusý (Šarudi, Mandač), Karika, Tomka, Zmeko.

Zhodnotenie zápasu trénerom:

     V zápase s vyspelým súperom z ČR sme boli konfrontovaní s prvoligovým súperom. O výsledku rozhodla kvalita a efektivita súpera v ofenzívnej činnosti. Zápas sme začali aktívne, ale už v 5. min. sme dostali gól z jedenástky po ruke v šestnástke. Po góle sme boli aktívni a odohrali sme solídny 1. polčas. Boli sme minimálne vyrovnaným súperom a dokonca sme si vypracovali viac gólových príležitostí ako súper. Náš nedôraz v zakončení rozhodol o polčasovom výsledku, v ktorom sme nedokázali streliť gól.

     Druhý polčas nám vôbec nevyšiel. Súper nás vytrestal za naše hrubé individuálne chyby a v priebehu 15-tich minút nám strelil 3 góly, čo prakticky rozhodlo o výsledku. V tejto fáze zápasu, kedy sa zranil ďalší hráč Šarudi, sme nehrali podľa našich predstáv. Súper mal navrch, my sme sa trápili. Do zápasu nás dostal gól Kariku, ale súper opäť kontroval. Dokázali sme opäť znížiť Tomašechom a mali sme aj ďalšie príležitosti, ale podobne ako v prvom polčase sme boli v zakončení jaloví. Zápas nám ukázal to, čo sme chceli vidieť a utvrdil nás v tom, že viacerí hráči musia k svojim povinnostiam pristupovať úplne inak.

Góly Myjavy: Karika, Tomašech

MLADŠÍ DORAST U17 :

Spartak Myjava - Nafta Gbely 12:2 (5:0)

Zostava Myjavy: Samul (Vdoviak), Závodný, Šturdík, Kolník (Nálepa), Kročian (Benda), Jankových (Adásek), Fedoráš (Kunka), Pavlovič (Kováč), Repta, Liška, Cintula.

Zhodnotenie zápasu trénerom:

     Druhý prípravný zápas sme odohrali proti mužstvu, za ktoré nastúpili i starší hráči ako sú naši. Po celý zápas sme boli vo všetkých herných činnostiach lepší a zaslúžene sme vyhrali rozdielom niekoľkých tried. Hosťom sa podarilo vsietiť dva góly až v samom závere zápasu, keď naši hráči už poľavili v koncentrácii. V zápase sme si schuti zastrieľali a predviedli niekoľko oku lahodiacich akcií.   

Góly Myjavy: Liška 3, Cintula 3, Jankových 2, Fedoráš 2, Kováč, Repta 

 

autor textu: S. Šturdík, D. Dubovský