Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Hodnotenie jesennej časti sezóny 2017/2018 mladšieho dorastu

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Mladší dorast U17 pod vedením trénera Dalibora Dubovského, asistenta Jána Dugu a vedúceho mužstva Jána Kolárika začal letné prípravné obdobie 10. 7. 2017 v domácich podmienkach. Tréningové jednotky prebiehali na umelej tráve a po každom tréningu bolo k dispozícii letné kúpalisko na regeneráciu. Do prípravy sa zapojilo 27 hráčov. 

 

     Hneď v prvom týždni prípravy sme káder zúžili o niekoľkých hráčov. Traja hráči prišli na skúšku z iných súťaží, no výkonnostne nás zaujal iba jeden hráč - Cintula zo Šajdíkových Humeniec. Ostatní hráči nespĺňali naše kritéria. V mužstve sme si chceli nechať hlavne tých hráčov, ktorí prešli našimi žiackymi kategóriami.  

     V letnom prípravnom období sme odohrali 6 zápasov s bilanciou 5 víťazstiev a 1 prehra so skóre 23 : 6. V týchto zápasoch dostávali všetci hráči rovnakú príležitosť, kde nás mali presvedčiť o svojej výkonnosti tak, aby sme nadviazali na predošlú úspešnú sezónu, keď sme sa stali víťazmi II. ligy. S priebehom prípravného obdobia môžeme vysloviť spokojnosť, tréningový proces prebiehal podľa plánu, vyhýbali sa nám, až na malé výnimky, zranenia a tiež nás obchádzali choroby. Hráči pristupovali k jednotlivým tréningovým jednotkám zodpovedne, snažili sa na sebe pracovať, začo im patrí pochvala. 

     V prípravnom období sme sa snažili hrať útočný futbal, vštepiť chlapcom herný systém, ktorým by sme sa chceli prezentovať i v majstrovských zápasoch. Na záver prípravy sme uzatvorili káder na 22 hráčov. Hráči, ktorí sa nedostali do kádra, odišli do iných mužstiev v okolí Myjavy.

 

Výsledky prípravných zápasov

Zápas Výsledok Góly
Stará Turá - Myjava 0 : 5 Karika 2, Repta, Šturdík, Osuský
Líšeň Brno - Myjava 1 : 8 Liška 3, Karika, Kunka, Repta, Cintula, Adásek
Přerov - Myjava 2 : 0  
Kroměříž - Myjava 1 : 4 Kováč, Repta, Liška, Karika
Hodonín - Myjava 0 : 2 Liška, Šturdík
Myjava - Prostějov 4 : 2 Karika 2, Liška, Jankových


     V majstrovských zápasoch sme chceli nadviazať výsledkovo i herne na prípravu, čo sa nám vcelku aj podarilo. V 17 kolách sme 10-krát vyhrali, 3-krát sme hrali nerozhodne a zaknihovali sme štyri prehry. Získali sme 33 bodov so skóre 46 : 10. Bodov sme mohli uhrať i viac, ale v dvoch zápasoch, i keď by sme sa nemali vyjadrovať na adresu rozhodcov, nás „doslova sfúkli“ z ihriska a to v Zlatých Moravciach a v Petržalke. Okrem troch zápasov sme strelili gól v každom zápase a v desiatich sme si udržali čisté konto. V súťaži sme mali najlepšiu defenzívu a štvrtý najlepší útok. V tabuľke sme obsadili 6. miesto, keď na tretie miesto strácame len tri body a na prvé mužstvo osem bodov. Počas celej jesennej časti sme sa snažili hrať útočný futbal, využívať krídelné priestory a predvádzať futbal, na ktorý sa dá pozerať.

     S jesennou časťou môžeme vysloviť spokojnosť. V zimnom období sa budeme snažiť hráčov pripraviť na odvetnú časť tak, aby sme pokračovali v dobrých výkonoch a aby boli hráči dostatočne pripravení na prechod do staršej kategórie.

Káder mužstva U17 v jesennej časti:

Brankári: Samul Michal, Hučko Adrián, Vdoviak Michal
Hráči: Benda Marek, Šturdík Stanislav, Repta Adam, Karika Kristián, Závodný Samuel, Buzay Viktor, Liška Lukáš, Osuský Ján, Nálepa Pavol, Kunka Marko, Cintula Jakub, Pavlovič Jakub, Adásek Adrián, Kosík Jakub, Kováč Ľuboš, Fedoráš Michal, Jankových Richard, Kavický Martin, Kolník Šimon

Strelci gólov v majstrovských zápasoch: Liška 11, Karika 9, Cintula 7, Repta 4, Kováč 4, Kunka 3, Fedoráš 3, Šturdík 2, Závodný 1, Jankových 1, Buzay 1.
   

autor textu: D. Dubovský