Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší a mladší dorast: 15. kolo

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Starší dorast U19 :
15. kolo (18. 11. 2017) : FC Petržalka - Spartak Myjava 1:3 (0:2) 

Mladší dorast U17 :
15. kolo (18. 11. 2017) : FC Petržalka - Spartak Myjava 1:1 (0:1)

 

STARŠÍ DORAST U19 :

FC Petržalka - Spartak Myjava 1:3 (0:2)

Zostava Myjavy: Dedík, Koníček, Brezina, Kodaj, Dubovský, Kusý (Allina), Tomašech, Gálik, Predmeský, Tomka, Zmeko

Zhodnotenie zápasu trénerom :

     Do záverečného sedemnásteho zápasu jesennej časti sme išli s cieľom úspešne zavŕšiť dlhú a náročnú jeseň. Čakal nás však ťažký súper s ofenzívnym herným prejavom. Na peknom a útulnom petržalskom štadióne sme od úvodu zápasu išli cieľavedome za svojim cieľom. Boli sme aktívni, snažili sme sa hrať smerom dopredu s minimom spätných prihrávok. Výsledkom našej aktivity boli pekné kombinačné akcie a viacero štandardných situácií, ktoré vyplynuli práve z našej aktívnej hry. Z jednej z nich sme v 17. min. skórovali, keď dôrazne sledoval loptu Koníček a dorážal ju do siete - 0:1. V obrane sme hrali pozorne, vedeli sme o ofenzívnej sile súpera, ktorý sa snažil hlavne kolmými prihrávkami dostať za našu obranu. Dostali sa k zahrávaniu nebezpečných rohových kopov, ktoré sme však ustáli, čo bolo veľmi dôležité. Naopak náš ďalší gólový úder prišiel v 30. min., keď nádherne trafil k tyči Zmeko – 0:2. Ďalšie výborné šance Tomku a Tomašecha zostali nevyužité. S výnimkou slabšej desaťminútovky sme odohrali výborný 1. polčas.

     V druhom polčase začali domáci aktívnejšie so snahou o kontaktný gól. Mali dve dobré možnosti, ale v 1. prípade výborným zákrokom podržal družstvo brankár Dedík a v druhom zakončovali domáci vedľa. My sme mali tiež viacero možností, ktoré sme však nedokázali dotiahnuť do úspešného konca (Kusý, Tomašech, Gálik). Preto prišiel trest v podobe lacného gólu domácich, keď na centrovanú loptu do našej šestnástky nezareagoval náš brankár a odrazenú loptu za hranicu šestnástky poslali domáci v 73. min. do našej siete – 1:2. Čakal nás náročný koniec zápasu. Potvrdili sme však, že máme kvalitné a skúsené družstvo a umnou hrou sme súperovi nedovolili vyrovnať. Naopak, v 88. min. spečatil naše víťazstvo Tomka – 1:3. Vo výbornom ofenzívnom zápase sa zrodilo naše zaslúžené víťazstvo, ktoré zavŕšilo vcelku úspešnú jesennú časť, v ktorej sme obsadili 4. miesto. Chlapcom patrí poďakovanie za dobré výkony vo väčšine zápasov. Samozrejme, máme aj rezervy, o ktorých vieme a popracujeme na nich v zimnom prípravnom období.   

Góly Myjavy: Tomka, Zmeko, Koníček

MLADŠÍ DORAST U17 :

FC Petržalka - Spartak Myjava 1:1 (0:1)

Zostava Myjavy: Samul, Osuský, Šturdík, Nálepa, Fedoráš, Repta (Kolník), Adásek (Kosík), Kunka, Jankových (Buzay), Liška, Cintula

Zhodnotenie zápasu trénerom :

     V poslednom zápase jesennej časti na seba narazili mužstvá z vrchných priečok tabuľky. Od začiatku sa hral nadpriemerný futbal, obe mužstvá sa snažili o útočnú hru a tak sa bolo po celý zápas na čo pozerať. Do zápasu sme išli s cieľom bodovať naplno, i keď nám chýbalo pre chorobu a zranenia viacero hráčov. Domácich sme zaskočili vysokým napádaním, dostali sme ich pod tlak a dostávali sa do zakončenia. Úvodnú príležitosť na skórovanie mal Liška, no v poslednej chvíli mu loptu vypichol na roh domáci obranca. Druhú príležitosť sme už využili, keď strelu Lišku domáci brankár vyrazil, no na Jankovýchovu dorážku už nestačil zareagovať. V týchto momentoch boli domáci zaskočení našou aktívnou hrou, navýšiť naše vedenie mohol Repta, no hlavou netrafil prázdnu bránu. V závere polčasu sa hra vyrovnala a domáci hrozili hlavne po štandardných situáciách.

     Druhý polčas pokračoval vo vysokom tempe, domáci sa snažili o vyrovnanie a to sa im podarilo zásluhou diskutabilnej jedenástky, ktorú nariadil postranný rozhodca!!! Paradoxom je, že hlavný rozhodca bol blízko celej situácie a ten tam žiadny nedovolený zákrok nevidel, postranný rozhodca bol od celej situácie 50 m a ten videl ako bol domáci hráč faulovaný, no nikto z prítomných hráčov nevedel kým. Od tohto momentu zápas znervóznel, hráči oboch mužstiev hru pritvrdili. Obe mužstvá sa snažili o strelenie víťazného gólu. Vo výbornom zápase je remíza zaslúžená, obe mužstvá nastrelili zhodne dvakrát konštrukciu brány a vytvorili si ešte niekoľko dobrých príležitostí na strelenie gólu. Od nás mal najväčšiu v samom závere zápasu Cintula, no ani na dvakrát sa mu nepodarilo skórovať. Škoda pre nás nepremenených príležitostí za stavu 1 : 0, najmä Reptu, Lišku a Cintulu, ktoré boli „tutovkami“. Za predvedenú hru a nasadenie si obe mužstvá zaslúžia pochvalu.     

Gól Myjavy: Jankových

 

autor textu: S. Šturdík, D. Dubovský