Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší a mladší dorast: 13. kolo

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Starší dorast U19 :
13. kolo (4. 11. 2017) : FC ViOn Zlaté Moravce - Spartak Myjava 1:0 (0:0) 

Mladší dorast U17 :
13. kolo (4. 11. 2017) : FC ViOn Zlaté Moravce - Spartak Myjava 2:1 (1:0)

 

STARŠÍ DORAST U19 :

FC ViOn Zlaté Moravce - Spartak Myjava 1:0 (0:0)

Zostava Myjavy: Dedík, Tomka (87' Mandač), Boor (87' Predmeský), Tomašech /C/, Vrajko (46' Zmeko), Gálik, Dubovský, Kodaj, Koníček, Kusý (82' Allina), Brezina.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Dobrý výkon v dobrom zápase dnes nestačil na zisk bodov. Podľa priebehu to bol zápas remízový, ale proti bol AR 1, ktorý svojim verdiktom ovplyvnil a rozhodol o zisku troch bodov pre domácich, keď avizoval údajný faul nášho hráča. Aj podľa domácich fanúšikov viac ako prísne. Od začiatku sa hral svižný futbal s prvou šancou domácich v 8. minúte, ale výborne reagoval brankár Dedík a vychytal kanoniera Šveca. Od tohto momentu bola hra úplne vyrovnaná, hrali sme pozorne, domácich sme prakticky nepúšťali do nebezpečných situácií. Boli sme pre domácich minimálne vyrovnaným súperom.

V druhom polčase sme hrali naďalej aktívne, vypracovali sme si výborné možnosti na skórovanie, ale hlavičku Zmeka brankár vytlačil na brvno. Ten istý hráč nás mohol dostať do vedenia, ale v 100%-nej šanci zakončoval len do brankára domácich. Pre nás krutý trest prišiel v 80. minúte, keď z prísne nariadenej 11-ky , rozhodol najlepší strelec súťaže Švec. Aj keď sme sa do konca zápasu snažili o vyrovnanie, domáci sa kúskovaním hry a striedaniami dopracovali k víťazstvu.

Chlapci si za výkon určite zaslúžia pochvalu, určite sme sa pričinili o dobrý zápas, aj keď pre nás so smutným koncom. Aj taký býva futbal. Na tomto výkone môžeme stavať a v najbližšom zápase zabojovať o plný bodový zisk.

Góly Myjavy: -

MLADŠÍ DORAST U17 :

FC ViOn Zlaté Moravce - Spartak Myjava 2:1 (1:0)

Zostava Myjavy: Samul, Šturdík, Osuský, Repta (78' Jankových), Nálepa, Fedoráš, Závodný (19' Benda), Liška /C/, Kunka (60' Kováč), Kosík (41' Cintula), Adásek (53' Buzay).

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Do zápasu sme vstupovali s cieľom bodovať naplno a predviesť kvalitný výkon. Po celý zápas sme boli lepším mužstvom, no chýbalo nám presnejšie zakončenie. Zápas vyhrali šťastnejší domáci, keď využili a potrestali naše dve chyby. Prvý gól sme inkasovali po štandardnej situácii, keď sme zle pokryli domáceho hráča. Druhý gól po chybe v strede ihriska a rýchlom brejku. V závere sa nám podarilo aj vyrovnať, no rozhodca gól neuznal z dôvodu hrania rukou, ktorú videl asi len on.

Gól Myjavy: 72' Cintula

 

autor textu: S. Šturdík, D. Dubovský