11. kolo (21. 10. 2017) : Spartak Myjava - ŠK Žolík Malacky 5:1 (1:0)

11. kolo (21. 10. 2017) : Spartak Myjava - ŠK Žolík Malacky 6:0 (4:0)

Spartak Myjava - ŠK Žolík Malacky 5:1 (1:0)

Zostava Myjavy: Dedík, Tomka (80' Mandač), Boor, Tomašech /K/, Vrajko (58' Pszota), Gálik, Dubovský, Kodaj, Koníček (46' Zmeko), Kusý (80' Predmeský), Brezina.

Od začiatku zápasu sme stáli pred ťažkou úlohou - snažiť sa prekonať obranný val súpera. Bola to jednoznačná taktika hostí, ktorá im v 1. polčase vychádzala. My sme sa ťažko presadzovali cez zhustený priestor, súper využíval každú možnosť na brejk. Mali sme jednoznačnú prevahu, ktorá však nebola vyjadrená gólovo. Futbalový boh k nám bol naklonený, keď v 42. minúte skončil tečovaný strelecký pokus Brezinu v sieti hostí - 1:0. Vzápätí mal 100% šancu Kusý, ale zoči-voči brankárovi hostí zakončoval tesne vedľa.

V 2. polčase sme svoj tlak ešte vystupňovali a aj gólovo vyjadrili. V 55. minúte po faule na Vrajka sa z 11-tich metrov nemýlil Tomašech - 2:0. Hneď o minútu po skvelej prihrávke Kusého zakončoval Zmeko - 3:0. Naďalej sme pokračovali vo svojej aktivite, dobre sme kombinovali, súper začal fyzicky odpadávať. Čoraz častejšie sme sa ocitali pred bránou súpera. V 67. minúte po akcii Zmeka sa gólovo presadil Tomka - 4:0. K slovu sa dostal aj súper, keď naše zaváhanie v strede poľa využil na skorigovanie výsledku. V 70. minúte znižoval Vaniš na 4:1. Posledné slovo v zápase mal Tomka, ktorý v 79. minúte uzavrel skóre zápasu na 5:1.

Zaslúžené víťazstvo s húževnatým súperom opäť veľmi dobre rozhodovala Miriama Matulová.

Góly Myjavy: 42' Brezina, 55' Tomašech (pokutový kop), 56' Zmeko, 67' a 79' Tomka

Spartak Myjava - ŠK Žolík Malacky 6:0 (4:0)

Zostava Myjavy: Hučko, Benda (41' Benda), Šturdík, Osuský, Repta, Fedoráš, Liška /K/, Kosík (57' Jankových), Cintula (55' Cintula), Pavlovič (41' Závodný), Adásek (48' Buzay).

Na umelej tráve za sychravého počasia sme predviedli hlavne v prvom polčase výborný futbal. Čo sme si pred zápasom povedali, to sme na ihrisku aj plnili a zápas sme rozhodli v náš prospech už v úvodných minútach. Celoplošným presingom sme hostí dostávali pod tlak hneď pri rozohrávke a z toho sme ťažili. Tak tiež nám vychádzali štandardné situácie. V prvom polčase sme predvádzali pekný kombinačný futbal, dostávali sme sa do zakončenia, hrali s chuťou, boli sme dominantní na lopte a hostia môžu byť radi, že inkasovali len štyri góly. Za prvý polčas sme súpera nepustili k nášmu pokutovému územiu!

Druhý polčas sme kontrolovali vývoj stretnutia, držali loptu na svojich kopačkách a snažili sa o navýšenie skóre. To sa nám aj podarilo a zaslúžene sme vyhrali rozdielom triedy. Niektoré dobré príležitosti sme ešte pozahadzovali. Hostia ohrozili našu bránu za celý zápas len jeden krát.

Hráči si za predvedený výkon zaslúžia pochvalu.

Góly Myjavy: 4' a 70' Liška, 13' Fedoráš, 31' a 80' Repta, 35' Šturdík

autor textu: S. Šturdík, D. Dubovský