9. kolo (8. 10. 2017) : Spartak Myjava - Inter Bratislava 4:1 (0:0)

9. kolo (8. 10. 2017) : Spartak Myjava - Inter Bratislava 2:0 (1:0)

Spartak Myjava - Inter Bratislava 4:1 (0:0)

Zostava Myjavy: Dedík - Koníček (Gálik), Boor, Brezina, Dubovský - Tomka, Tomašech, Allina (Vrajko), Karika, Kusý - Zmeko

Zápas s Interom priniesol zaujímavý otvorený a pre divákov atraktívny zápas. V Interi sme dnes mali veľmi zdatného protivníka, čo sa na ihrisku ukazovalo od prvej minúty. Hráči Interu potvrdzovali svoju technickú vyspelosť dobrým držaním lopty, my sme boli naopak nebezpečnejší v prechode do ofenzívy. Čo sa týka gólových príležitostí, v prvom polčase sme mali mierne navrch, keď hlavne zakončenia Kariku, Allinu a Zmeka volali po góle. Súper mal takisto šancu, ale najlepší strelec hostí Kliman našťastie pre nás zakončoval vedľa.

V druhom polčase pokračoval výborný zápas v podobnom duchu ako v prvej polovici, ale už sme videli aj góly. V 53. min. po centri Zmeka a sklepnutí Kariku nás dostal do vedenia Vrajko - 1:0. O päť minút to bolo už 2:0, keď sa po centri Kusého hlavičkou presadil Karika. Ten istý hráč zvyšoval v 79. min. opäť hlavou na 3:0. Z našej strany to nebolo všetko, pretože Gálik po dlhej absencii výborne naskočil do zápasu a po peknej akcii zvýšil v 83. min. na 4:0. Okrem gólov sme mali ďalšie výborné šance, pretože súper išiel do rizika a nám sa tak otváral priestor na ofenzívne výpady. Posledné slovo mali hostia, ktorí v 87. min. znižovali na konečných 4:1. Za výkon v dnešnom zápase si hráči zaslúžia pochvalu, pretože podali veľmi dobrý výkon proti kvalitnému súperovi. Víťazstvo je zaslúžené, v zápase sme si vypracovali viac gólových príležitostí a boli sme efektívnejší.

Góly: Karika 2, Vrajko, Gálik

Spartak Myjava - Inter Bratislava 2:0 (1:0)

Zostava Myjavy: Samul - Osuský, Šturdík, Nálepa, Benda - Repta (Pavlovič), Kosík (Koník), Kunka (Fedoráš), Buzay (Jankových) - Liška (Závodný), Cintula (Kováč)

V ďalšom zápase sme privítali na umelej tráve mužstvo, ktoré patrí k špičke v súťaži. V zápase sme chceli predviesť kvalitnejší výkon ako v poslednom zápase. Úvod zápasu patril nám, no vytvorili sme si len jednu príležitosť po dobre zahratej štandardnej situácií Nálepom. Postupne sa hra vyrovnala, odvíjala sa prevažne v strede ihriska. Naša hra bola založená na kvalitnej defenzíve a rýchlych protiútokoch. Hostia boli futbalovejší, častejšie držali loptu, no do vyloženej príležitosti sa nedostali. Úvodný gól vsietil Buzay po rýchlej krídelnej akcii a ideálnej prihrávke Lišku.

Druhý polčas bol podobný prvému, hostia sa snažili o vyrovnanie, my sme pozorne bránili a hrozili rýchlymi brejkmi. Jeden z nich využil Fedoráš, keď opäť ako pri prvom góle využil prihrávku Kováča, ktorý dobre zbehol po pravej strane. Hostia sa snažili o kontaktný gól, no podržal nás brankár Samul, ktorý sa prezentoval niekoľkými výbornými zákrokmi. V závere zápasu mohol zvýšiť vedenie nášho mužstva Liška, no v dobrej príležitosti netrafil bránu. Po dobre zahratej štandardnej situácií mohol gól vsietiť Nálepa, no opäť netrafil bránu hostí. Za predvedené výkony si zaslúžia obe mužstvá pochvalu.

Góly: Buzay, Cintula