Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší a mladší dorast: 7. kolo

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Starší dorast U19 :
7. kolo (4. 10. 2017) : Spartak Myjava - Topoľčany 3:1 (1:1) 

Mladší dorast U17 :
7. kolo (4. 10. 2017) : Spartak Myjava - Topoľčany 2:0 (0:0)

 

STARŠÍ DORAST U19 :

Spartak Myjava - Topoľčany 3:1 (1:1)

Zostava Myjavy: Dedík - Koníček, Predmeský (Karika), Brezina (Kusý), Dubovský - Tomka, Tomašech, Allina, Boor, Zmeko - Vrajko (Mandač)

Zhodnotenie zápasu trénerom :

     V dohrávke 7. kola sme hostili súpera z Topoľčian. Vedeli sme, že nás čaká nepríjemný súper, čo sa potvrdilo hlavne v 1. polčase. Navyše nás stále trápi veľká maródka, niektorí hráči nastupujú nedoliečení. Samozrejme, tento fakt je značným limitom pre ich výkon. Začali sme síce aktívne, ale opäť, podobne ako v zápase v Komárne, bez gólového efektu. Gól sa nám síce podarilo streliť v 16. min. Predmeským, ale už o štyri min. bolo po našom pasívnom bránení vyrovnané. V našej hre bolo viacero nepresností a aj keď sme akciu sľubne rozbehli, chýbal nám dôraz v zakončení a väčšia aktivita súperovej šestnástke. V dvoch prípadoch výborne zasiahol brankár hostí.

     Druhý polčas bol z našej strany diametrálne odlišný. Zvýšili sme aktivitu, dôraz, zrýchlili prechod do útočnej fázy, čoho výsledkom boli dva góly v sieti hostí. V oboch prípadoch bol strelcom gólov Allina: 52. min. - 2:1, 59. min. – 3:1. Od tohto momentu sme sa opokojili a vypracovali viacero šancí, ale Allinova hlavička skončila len na brvne, Karikove zakončenie bravúrne zneškodnil brankár hostí. Hlavičky Kariku, Vrajka a Koníčka skončili nad bránou. Výborné finálne prihrávky Zmeka a Tomku nenašli adresáta a keďže ani hostia nevyužili naše chyby v rozohrávke, viac gólov sme už nevideli. Naše víťazstvo je zaslúžené, hlavne za výkon v druhom polčase.

Góly: Allina 2, Predmeský

MLADŠÍ DORAST U17 :

Spartak Myjava - Topoľčany 2:0 (0:0)

Zostava Myjavy: Hučko - Osuský, Šturdík, Nálepa, Benda (Pavlovič) - Repta (Kolník), Fedoráš (Kosík), Kunka, Buzay (Jankových) - Liška, Kováč (Cintula)

Zhodnotenie zápasu trénerom :

     V dohrávke 7. kola sme privítali na umelej tráve súpera z konca tabuľky. Prvý polčas bol z našej strany slabý, nevedeli sme sa dostať do potrebného tempa, kazili sme veľa prihrávok a niektorí hráči podali podpriemerné výkony. I tak sme si vypracovali zopár výborných príležitostí na skórovanie / Liška, Kováč, Kunka, Repta /.

     Do druhého polčasu sme urobili tri zmeny a hneď od začiatku sme sa snažili streliť úvodný gól zápasu. To sa podarilo Cintulovi, keď využil center Osuského. Tento moment nám pomohol, hráči sa ukľudnili, spresnili sme prihrávky a dostávali sa do zakončenia. Druhý gól vsietil Liška po individuálnej akcii. Niekoľko dobrých príležitostí sme ešte nedokázali využiť. Najmä príležitosti Lišku, Šturdíka a Jankovýcha mali skončiť gólom. V priemernom zápase sme vyhrali zaslúžene, hostia po celý zápas vážnejšie neohrozili nášho brankára. My musíme pridať v zakončení a povenovať sa viac hre v krídelných priestoroch, pretože tam nám to nejde podľa našich predstáv.

Góly: Cintula, Liška