8. kolo (1. 10. 2017) : Komárno - Spartak Myjava 1:2 (0:1)

8. kolo (1. 10. 2017) : Komárno - Spartak Myjava 1:2 (1:1)

Komárno - Spartak Myjava 1:2 (0:1)

Zostava Myjavy: Dedík - Koníček, Latiphy, Brezina, Dubovský - Tomka, Tomašech, Allina, Boor, Pszota (Vrajko) - Zmeko (Mandač)

V dnešnom zápase sme zvíťazili celkom zaslúžene, keď sme boli po celý zápas lepším družstvom. Len vinou našej streleckej nemohúcnosti sme nezvíťazili výraznejším rozdielom. Od úvodu zápasu sme hrali aktívne, čoho výsledkom boli výborné šance Tomku (samostatný nájazd – strela nad bránu), Dubovského (trafil vo vyloženej šanci len do brvna) a ďalšie výborné útočné herné kombinácie. Nakoniec sa nám podarilo zaslúžene streliť gól, keď tečovaná strela Zmeka zapadla pod brvno domácej brány v 35. min. – 0:1. Naša prevaha pokračovala do konca polčasu, no bez gólového efektu.

Aj v druhom polčase sme naďalej diktovali tempo hry a boli sme lepším družstvom. Dostali sme sa viackrát dobrými kombináciami na dostrel domácej brány. Jedna z kombinácií nám aj vyšla, keď prudký strieľaný center Tomku zakončoval Allina v 56. min. – 0:2. Od tohto momentu sme mohli min. štyrikrát zvýšiť vedenie, ale priamy kop Allinu skončil iba na brvne a v ďalších prípadoch sme nedokázali využiť prečíslenie domácich a zlyhali sme vo finálnej fáze. A tak prišiel trest a v 88. min. kontaktný gól domácich – 1:2. Potom začali úradovať postranní rozhodcovia a viacerými verdiktami v prospech domácich zbytočne vyhrotili inak slušný zápas. V nadstavenom čase nám výborným zákrokom zachránil tri body brankár Dedík. Čiernou škvrnou zápasu bolo vylúčenie Latiphyho, keď po urážkach od domácich hráčov a jeho následnej slovnej reakcii doplatil na danú situáciu, aj keď si myslím, že podobne ako my, ani hlavný rozhodca celú situáciu nepostrehol a reagoval tak na podnety domácej lavičky. Naše zraneniami a chorobami zdecimované družstvo si za výborný výkon zaslúži pochvalu, chýbalo len viac gólov v domácej sieti.

Góly: Zmeko, Allina

Komárno - Spartak Myjava 1:2 (1:1)

Zostava Myjavy: Hučko (Samul) - Osuský, Šturdík, Nálepa, Fedoráš (Benda) - Repta (Pavlovič), Karika, Kunka, Buzay (Jankových) - Liška,  Kováč (Kolník)

Po dvojtýždňovej prestávke sme nastúpili do zápasu s niekoľkými zmenami, pretože veľa hráčov máme chorých a zranených. Úvod zápasu sme nezvládli, keď už v prvej minúte sme inkasovali gól po nešťastnom zákroku nášho brankára. Vzápätí nás podržal a chytil tutovku domáceho hráča. V týchto momentoch sme boli pod tlakom, nedarilo sa nám dostať do hry. Postupne sme sa prebrali, hra sa vyrovnala a začali sme sa dostávať k ohrozeniu domácej brány. Vyrovnať sa nám podarilo Reptom, keď využil zaváhanie domácej obrany a v samostatnom nájazde nedal domácemu brankárovi šancu. V prvom polčase sa nám hra nedarila podľa predstáv, kazili sme jednoduché prihrávky a chýbal nám pohyb bez lopty.

Cez prestávku sme si vysvetlili čo musíme zlepšiť, zmenili rozostavenie hráčov, čo sa ukázalo ako rozhodujúce pre ďalší vývoj zápasu. V druhom polčase sme boli lepším mužstvom, dostávali sme sa do zakončenia, no šance Lišku, Reptu, Kariku, Kováča sme nedotiahli do úspešného konca. Víťazný gól sa nám podarilo vsietiť až v závere zápasu Karikom, po peknej prihrávke Bendu. V samom závere sa domáci aj s prispením rozhodcov snažili dostať nás pod tlak, no naša defenzíva nepúšťala domácich hráčov do výraznejšej príležitosti. V priemernom stretnutí sme si zaslúžili vyhrať, hlavne za výkon v druhom polčase.

Góly: Repta, Karika