Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší a mladší dorast: 6. kolo

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Starší dorast U19 :
6. kolo (16. 9. 2017) : Skalica - Spartak Myjava 2:0 (2:0) 

Mladší dorast U17 :
6. kolo (16. 9. 2017) : Skalica - Spartak Myjava 0:4 (0:1)

 

STARŠÍ DORAST U19 :

Skalica - Spartak Myjava 2:0 (2:0)

Zostava Myjavy: Dedík - Koníček, Predmeský, Brezina, Dubovský - Kusý, Tomašech, Kodaj,Tomka (Pszota), Boor - Vrajko (Zmeko)

Zhodnotenie zápasu trénerom :

     V treťom zápase v priebehu 6 dní sme odohrali tretí náročný zápas. Narazili sme na jedného z favoritov súťaže, ktorý na rozdiel od nás nastúpil na zápas oddýchnutý. Prejavilo sa to v prvom polčase, kedy v dvoch prípadoch potrestal našu pomalšiu reakciu na vzniknutú hernú situáciu. Prvý gól v úvode a druhý v závere polčasu bol výsledkom chvíľkovej straty koncentrácie a menšieho dôrazu. Možno u niektorých hráčov bolo vidieť príliš veľký rešpekt pred súperom. To sme samozrejme nechceli, chceli sme byť odvážnejší, pretože takto sme to domácim uľahčili a dostali ich na koňa. Hlavne v prvom polčase mali lepšie držanie lopty, my sme však mali tiež nebezpečné situácie, žiaľ s nepresným zakončením. Druhý polčas vyzeral z našej strany lepšie po hernej stránke, chýbalo tomu však zakončenie. Chlapci bojovali do konca zápasu so snahou o kontaktný gól. Ten sa nám bohužiaľ streliť nepodarilo a zápas sme prehrali. Nebyť dvoch zaváhaní, mohol byť zápas pre domácich ťažší. Za výkon hlavne v 2. polčase si hráči zaslúžia pochvalu.

MLADŠÍ DORAST U17 :

Skalica - Spartak Myjava 0:4 (0:1)

Zostava Myjavy: Samul - Šturdík, Nálepa, Kolník (Pavlovič), Osuský - Kavický (Jankových), Adásek (Kosík), Kunka, Kováč (Fedoráš) - Karika, Liška (Cintula)

Zhodnotenie zápasu trénerom :

     Po štvrtkovom zápase a po dni voľna sme odohrali ďalší zápas so súperom, s ktorým sme chceli bodovať naplno. Hralo sa na umelej tráve, čo nám vyhovovalo, pretože na nej trénujeme. Úvod zápasu patril nám, no do zakončenia sme sa dostávali len z väčších vzdialeností. I keď sme častejšie držali loptu, domáci tvrdou, niekedy až zákernou hrou, kúskovali hru, zdržiavali a tým sme sa nevedeli dostať do požadovaného tempa. Hra sa väčšinou odohrávala medzi šestnástkami. V závere polčasu sme domácich pritlačili, zahrávali sme niekoľko štandardných situácií, výsledkom čoho bol strelený úvodný gól Lišku po prihrávke Kariku. Do druhého polčasu sme nastúpili s tým, že musíme hru zrýchliť, hrať jednoducho a využívať krídelné priestory. Od začiatku polčasu sme diktovali tempo hry, domáci boli pod stálym tlakom, výsledkom čoho bolo strelenie ďalších gólov / Karika, Fedoráš a opäť Karika /. Ešte niekoľko dobrých príležitostí sme zahodili / Karika, Liška, Cintula /, ale i tak sme s výsledkom i s hrou najmä v druhom polčase spokojný. Domáci za celý zápas neohrozili našu bránu.