Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší a mladší dorast: 17. kolo

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Starší dorast U19 :
17. kolo (15. 9. 2017) : Púchov - Spartak Myjava 0:2 (0:2) 

Mladší dorast U17 :
17. kolo (15. 9. 2017) : Púchov - Spartak Myjava 0:0 (0:0)

 

STARŠÍ DORAST U19 :

Púchov - Spartak Myjava 0:2 (0:2)

Zostava Myjavy: Dedík - Koníček, Kodaj, Brezina, Dubovský (Vrajko) - Kusý, Tomašech,Tomka, Allina, Boor (Pszota) - Zmeko (Mandač)

Zhodnotenie zápasu trénerom :

     V predohrávke 17. kola sme nastúpili na zápas proti kvalitnému súperovi v Púchove. Aj keď sa hralo na ihrisku, ktoré rozmerovo vyhovovalo skôr žiackej kategórii, napriek tomu sme podali veľmi dobrý výkon. Výkon neporovnateľný s minulými zápasmi na súperových ihriskách. Od úvodu zápasu sme na ihrisku dominovali, herne sme mali celý zápas navrch. Hrali sme výborne po technickej aj taktickej stránke a súpera sme nepúšťali do žiadnej gólovej príležitosti. Vychádzali nám útočné herné kombinácie, hrali sme rýchlo, kolmo a neustále sme hrozili. Dostali sme sa viackrát na dostrel domácej bránky, ale vo finálnej fáze sme zlyhali. Gól sme po krásnej kombinácii síce strelili, ale pre hraničný ofsajd ho rozhodca neuznal. Náš výborný výkon v 1. polčase sme korunovali dvoma gólmi. V 39. min. sme peknú krídelnú akciu zakončili po presnom centri Kusého Tomkom - 0 : 1. V 44. min. sa výborne uvoľnil Zmeko a svoj samostatný nájazd z pravej strany zakončil tvrdou strelou, keď prestrelil výborne chytajúceho brankára domácich - 0 : 2.

     V 2. polčase sme pokračovali vo výkone z 1. polčasu a naďalej sme hrali aktívne v defenzíve aj ofenzíve. Hralo sa stále vo vysokom tempe a hlavne my sme hrali veľmi ofenzívne, pretože domáci išli postupom času do herného rizika a otvárali svoju defenzívu. Mali sme minimálne 5 gólových príležitostí ( Zmeko, Tomašech, Vrajko, Tomka...), ale nedokázali sme ich premeniť, pretože v bráne stál najlepší hráč domácich brankár Filípek. Musíme však povedať, že niektoré situácie sme nevyriešili optimálne a nechali sme ho vyniknúť. Nepremenené šance nás mohli v závere mrzieť, pretože domáci mali nebezpečné zakončenie, ktoré pozorný brankár Dedík vyrazil. Koniec zápasu sme umnou hrou kontrolovali a tak sme zaknihovali veľmi cenné, ale zaslúžené víťazstvo. Hralo sa síce tvrdo (malé ihrisko = veľa súbojov), ale veľmi slušne, k čomu prispeli futbalovosťou obidve družstvá.

MLADŠÍ DORAST U17 :

Púchov - Spartak Myjava 0:0 (0:0)

Zostava Myjavy: Hučko - Kavický, Šturdík, Kolník, Osuský - Cintula (Fedoráš), Kosík (Jankových), Kunka, Adásek (Kováč) - Liška, Karika

Zhodnotenie zápasu trénerom :

     Predohrávka 17. kola sa odohrala na pomocnom ihrisku, ktoré je využívané ako tréningová plocha. Toto ihrisko nám moc nevyhovovalo, pretože je menších rozmerov a vyhovuje skôr mužstvám, ktoré sa nesnažia hrať, ale iba brániť. Od začiatku to bol boj s množstvom súbojov a minimom futbalovosti. Domáci hrali jednoduchý futbal, snažili sa nakopávať lopty za našu obranu a tam vytvárali tlak na našich obrancov. My sme sa snažili ako tak o kombinačný futbal, no len po šestnástku. Tam nám robila prehustená obrana domácich problémy a do zakončenia sme sa dostávali len sporadicky. Naša stredová formácia bola z hry úplne vypojená. I tak sme si vytvorili dve tutovky, no obe Liška zle zakončil. Domáci hrozili len po štandardných situáciách, no tie sme si dokázali ustrážiť. V zápase s minimom streleckých príležitostí je remíza pre obe mužstvá spravodlivá.