Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší a mladší dorast: 5. kolo

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Starší dorast U19 :
5. kolo (10. 9. 2017) : Spartak Myjava - Dubnica 0:0 (0:0) 

Mladší dorast U17 :
5. kolo (10. 9. 2017) : Spartak Myjava - Dubnica 0:2 (0:2)

 

STARŠÍ DORAST U19 :

Spartak Myjava - Dubnica 0:0 (0:0)

Zostava Myjavy: Dedík - Kodaj, Brezina, Predmeský, Dubovský - Kusý, Tomašech,Tomka, Latiphy (Boor) - Vrajko (Zmeko), Karika

Zhodnotenie zápasu trénerom :

     Dnes sme mali proti sebe veľmi kvalitného súpera z Dubnice. Od prvých minút naznačoval svoje ambície zvíťaziť a získať tak šiestykrát v rade plný počet bodov. My sme sa na tento zápas poctivo pripravovali a snažili sa od prvej minúty eliminovať ofenzívnu silu súpera. Hráči dnes podali poctivý, kolektívny a disciplinovaný výkon, a tak to mal súper dnes s nami ťažšie. Dubničania mali mužstvo vyskladané až na dve výnimky z hráčov r. 1999, čo bolo na ihrisku vidieť. Musíme uznať, že herná kvalita bola na ich strane, ale nás teší, že sme sa po zisku lopty pokúšali každú možnú príležitosť využiť na ohrozenie ich brány. V 1. polčase sme tak mali dve výborné príležitosti, ktoré vyriešil brankár Dubnice. Najprv akcia po osi Tomka – Karika - Kusý – Latiphy skončila iba rohovým kopom, lebo Latiphyho zakončenie brankár vyrazil. Druhú výbornú hlavičku zneškodnil brankár Tomkovi, keď lopta opäť skončila za koncovou čiarou. Za zmienku ešte stojí zakončenie Tomašecha do brvna a hlavička Latiphyho nad bránu. Dubničania boli výborní v hre 1 na 1 a každý ich ofenzívny výpad bol pre nás nebezpečný. Viaceré situácie sme riešili v poslednej chvíli ( Dubovský, Predmeský, Dedík). Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil, hostia mali lepšie držanie lopty, ale my sme dnes hrali so srdcom, zaskočili jeden za druhého, čo v konečnom dôsledku rozhodlo o deľbe bodov, ktorá dnes bola naším malým víťazstvom. Aj keď sa súper snažil o strelenie víťazného gólu, my sme k nemu mali tiež veľmi blízko, ale výborné kontry v našom podaní súper takisto vyriešil. Za bod sme dnes veľmi radi a hráčom gratulujeme za predvedený výkon.

MLADŠÍ DORAST U17 :

Spartak Myjava - Dubnica 0:2 (0:2)

Zostava Myjavy: Samul - Cintula (Benda), Nálepa, Šturdík (Kolník), Osuský - Repta, Kosík (Buzay), Kunka, Adásek (Jankových) - Liška, Kováč (Fedoráš)

Zhodnotenie zápasu trénerom :

     V nahustenom programe sme na ihrisku v Turej Lúke privítali súpera z hornej časti tabuľky. V zápase sme chceli bodovať naplno, no hostia boli po celý zápas futbalovejší, vyhrávali osobné súboje a využili naše chyby na strelenie gólov. Naopak, nám tento zápas nevyšiel, pôsobili sme unaveným dojmom, boli sme pomalší. Kazili sme jednoduché prihrávky a nevychádzali nám ani štandardné situácie. Naši kľúčoví hráči podali slabé výkony, čo sa podpísalo i na hre mladších chlapcov, ktorých kvalita nie je ešte na požadovanej úrovni. Hostia vyhrali zaslúžene, keď sme ich brankára za celý zápas výraznejšie neohrozili.