Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Hodnotenie sezóny 2016/2017 mladšieho dorastu

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

     Mladší dorast U17 pod vedením trénera Dalibora Dubovského, asistenta Jána Dugu a vedúceho mužstva Pavla Halabrína začal letné prípravné obdobie 7. 7. 2016 v domácich podmienkach. Tréningové jednotky prebiehali na umelej tráve a po každom tréningu bolo k dispozícii kúpalisko na regeneráciu. Do prípravy sa zapojilo 32 hráčov.   

 

     Hneď v prvom týždni prípravy sme káder zúžili o niekoľkých hráčov. Osem hráčov prišlo na skúšku z iných súťaží, no výkonnostne nás zaujal iba hráč Buzay zo Senice a brankár Kočica z Bánoviec, no ten sa napokon rozhodol zostať v materskom klube. Ostatní hráči nespĺňali naše kritéria. V mužstve sme si chceli nechať hráčov hlavne tých, ktorí prešli našimi žiackymi kategóriami a ktorí hrali I. žiacku ligu za Spartak.   

     V prípravnom období bolo naplánovaných sedem zápasov. Všetky zápasy sme vyhrali s impozantným skóre 43 : 6. V týchto zápasoch dostávali všetci hráči rovnakú príležitosť, kde nás mali presvedčiť o svojej výkonnosti. S priebehom prípravného obdobia môžeme vysloviť spokojnosť až na prípravné zápasy, v ktorých nás súperi, okrem mužstiev s Trenčína a Martina, nedokázali dostatočne preveriť. Tréningový proces prebiehal podľa plánu, vyhýbali sa nám až na malé výnimky zranenia a tiež nás obchádzali choroby. Hráči pristupovali k jednotlivým tréningovým jednotkám zodpovedne, snažili sa na sebe pracovať.

     V prípravnom období sme sa snažili hrať útočný futbal, vštepiť chlapcom herný systém, ktorým by sme sa chceli prezentovať i v majstrovských zápasoch. Na záver prípravy sme uzatvorili káder na 21 hráčov, hráči ktorí sa nedostali do kádra odišli na hosťovania do iných mužstiev.

Strelci v PZ : Karika 10, Kusý 5, Udvorka 5, Gálik 4, Pszota 4, Bučenec 3, Brezina 3, Dubovský 2, Liška 2, Allina 2 , Kodaj 1, Tomka 1, Dionýs 1.

     V majstrovských zápasoch sme chceli nadviazať výsledkovo na prípravu, čo sa nám aj darilo. V 17 kolách sme neprehrali a iba trikrát sme remizovali a 14-krát vyhrali. Vo všetkých zápasoch sme boli lepším mužstvom, každého súpera sme dostali v zápase pod tlak. V tých troch remízových zápasoch sme nepremenili šance a to nás stálo body. Naopak, hostia využili z vždy z minima maximum. V každom zápase sme strelili gól a až deväť zápasov sme odohrali bez inkasovaného gólu. V tabuľke sme obsadili 1. miesto so skóre 61 : 10. Počas celej jesennej časti sme sa snažili hrať útočný futbal, využívať krídelné priestory a predvádzať futbal, na ktorý sa dá pozerať.

     Zimnú prípravu sme začali s tým istým kádrom ako sme ukončili jesennú časť. V zimnom období sme sa chceli venovať hlavne zdokonaleniu herného prejavu. To znamená, že sme preferovali útočný futbal, do ktorého sa zapájali všetci hráči. V príprave sme odohrali sedem zápasov so skóre 52 : 9, keď sme iba jeden zápas prehrali.

Strelci v PZ : Karika 12, Udvorka 9, Kusý 7, Gálik 5, Allina 5, Tomka 4, Osuský 3, Pszota 3, Repta 2, Kodaj, Dubovský


Mladší dorast U17

     Do majstrovských zápasov sme vstupovali na poslednú chvíľu s obmenením kádrom, keď týždeň pred súťažou do U 19 odišli na vyžiadanie trénera hráči Brezina, Tomka, Gálik a brankár Samul. Do Senice odišiel Udvorka. Aj s týmito zmenami sme išli za víťazstvom v súťaži, čo sme potvrdili i v úvodnom kole u súpera, ktorý nás prenasledoval v tabuľke. Súťaž sme vyhrali s náskokom 7 bodov a so skóre 122 : 26. Chlapci podávali kvalitné výkony a len v troch zápasoch sme ťahali za kratší koniec. Aj v týchto zápasoch sme boli lepším mužstvom, no zlyhali sme v koncovke. Najlepším strelcom súťaže sa stal náš Kristián Karika, ktorý strelil 38 gólov!!!

Káder mužstva U17 v ročníku 2016/17:

Brankári : Smetana Adam, Samul Michal, Hučko Adrián
Hráči : Dubovský Dalibor, Brezina Martin, Bóor Richard, Šturdík Stanislav, Kodaj Lukáš, Repta Adam, Tomka Marek, Allina Patrik, Gálik Slavomír, Kusý Alex, Karika Kristián, Závodný Samuel, Buzay Viktor, Liška Lukáš, Pszota Igor, Osuský Ján, Nálepa Pavol, Kunka Marko, Udvorka Peter

Realizačný tím : Dalibor Dubovský, Ján Duga, Pavol Halabrín

Strelci gólov v MZ : Karika 38, Kusý 20, Tomka 19, Udvorka 15, Allina 6, Liška 5, Dubovský 4, Gálik 3, Nálepa 2, Kunka, Pszota, Brezina, Kodaj, Osuský, Závodný, Buzay a 3 góly si vsietili súperi vlastné.

     V závere súťažného ročníka 2016/17 sme sa zúčastnili medzinárodného futbalového turnaja Amfora Cup v Chorvátsku, kde sme tiež nesklamali a po kvalitných výkonoch v šiestich zápasoch sme ani raz neprehrali a s bilanciou tri víťazstvá a tri remízy sme obsadili 3. miesto.

     Chlapcom treba poďakovať a taktiež pochváliť za vzornú reprezentáciu klubu počas celého ročníka.
 

autor textu: D. Dubovský
foto: M. Hrin