31. kolo (6. 6. 2017) : Dubnica nad Váhom - Spartak Myjava 0:2 (0:0)

31. kolo (6. 6. 2017) : Dubnica nad Váhom - Spartak Myjava 2:1 (1:0)

Dubnica nad Váhom - Spartak Myjava 0:2 (0:0)

Zostava Myjavy: Samul - Vyskoč, Lipka (Brezina), Hegyi, Kňažek - Prokaj - Čerešňa (Kusý), Šarudi, Dvorák - Fako, Zmeko (Latiphy)

Na zápas v Dubnici /Ilave/ sme sa tešili, pretože nás čakal súper z kategórie futbalových, čo sa v zápase aj potvrdilo. Hral sa technický futbal s peknými kombinačnými akciami, so šancami na oboch stranách. Na dobrom ihrisku sa hra prelievala z jednej strany na druhú, čo sa divákom muselo páčiť. Šance však v prvom polčase zostali nevyužité a tak sa do šatní odchádzalo bez gólov. Lepšiu úroveň z našej strany mal druhý polčas, kedy sme prevzali iniciatívu, ktorú sme pretavili do dvoch gólov. Prvý gól sme vsietili po ukážkovom protiútoku, kedy sme bleskovo prečíslili súpera a v situácii 4:1 sme domácim nedali šancu - Fako 0:1. O 2 minúty sa situácia zopakovala, keď na kolmú prihrávku Šarudiho dobre zareagoval Dvorák a nedal domácemu brankárovi šancu - 0:2. Domáci sa aj po obdržaných góloch snažili hrať futbal so snahou o skorigovanie výsledku a my sme sa naopak snažili zvýšiť vedenie. Nebezpečné situácie sme však vyriešili a naše ďalšie šance nevyužili, takže diváci už ďalší gól nevideli. V dobrom a férovom zápase sme zvíťazili zaslúžene za čo sme radi.

Góly Myjavy: Dvorák, Fako.

Dubnica nad Váhom - Spartak Myjava 2:1 (1:0)

Zostava Myjavy: Smetana - Osuský (Kunka), Šturdík, Kodaj, Závodný (Pszota) - Repta (Bóor), Nálepa (Allina), Gálik, Dubovský - Liška, Karika.

Na zápas sme nastupovali po ťažkom programe, keď sme sa v noci vrátili z turnaja v Chorvátsku a v zápase sme sa museli zaobísť piatich hráčov základnej zostavy. Úvod patril domácim, ktorí chceli tento náš hendikep využiť, čo sa im aj vďaka rozhodcom podarilo, keď odpískali pokutový kop za „nič“. Domáci išli do vedenia a nám trvalo polovicu polčasu kým sa dostaneme do tempa. Postupne sme preberali taktovku hry, dostali sme domácich pod tlak, no zlyhali sme v koncovke / Karika, Liška, Dubovský /. Domáci len odkopávali loptu, zdržovali hru, čo im rozhodcovia tolerovali. Druhý polčas sme pokračovali v aktivite, no brána domácich bola pre nás zakliata. Po našej chybe v strede obrany domáci zvýšili na rozdiel dvoch gólov, no po chvíli sa podarilo Karikovi znížiť na rozdiel gólu. Od tohto momentu sme domácich pritlačili, no naše zakončenie nebolo presné. Strelili sme Liškom i gól, no rozhodcovia ho neuznali po údajnom ofsajde, ktorému sa čudovali i domáci hráči. V závere mali domáci i šťastie, ale víťazstvo si už ustrážili.

Gól Myjavy: Karika.