26. kolo (7. 5. 2017) : Spartak Myjava - MFK Skalica 2:2 (1:2)

26. kolo (7. 5. 2017) : Spartak Myjava - MFK Skalica 2:0 (0:0)

Spartak Myjava - MFK Skalica 2:2 (1:2)

Zostava Myjavy: Samul - Matušica, Kočica, Hegyi, Kňažek - Tomašech, Prokaj (Zmeko) - Čerešňa (Fako), Hornáček (Šarudi), Tomka - Dvorák (Vyskoč)

V derby zápase o prvé miesto v tabuľke sme narazili na futbalovo mimoriadne disponovaného súpera. Aktívnou hrou sa od úvodu Skaličania dostávali do šancí a zakončenia, najmä cez našu ľavú stranu. Ujali sa vedenia po pozičnej chybe Matušicu, ale my sme krátko na to vyrovnali Dvorákom po rohovom kope. Ešte pred prestávkou hostia udreli znova a opäť po našej ľavej strane. Ani na jednom góle náš mladý brankár nenesie vinu. Vedenie hostí o gól bolo za ich aktivitu, optickú prevahu a lepšie nasadenie a dôraz, zaslúžené.

Do druhého polčasu sme nastúpili s väčším nasadením a odhodlaním a ihneď sa to prejavilo v kvalite hry. Získali sme nad zápasom kontrolu a naša prevaha a tlak gradovali. Výsledkom bolo množstvo rohových kopov, pri ktorých nám často chýbalo málo na vyrovnanie. Taktiež uvoľnenie sa Faka v pokutovom území a následná strela do žrde volala po vyrovnaní. Po vystriedaní troch hráčov a zmene rozostavenia hráčov sme si vytvorili trvalý tlak, ale čisté šance neprichádzali. Až tri minúty pred koncom Kočica dlhým nákopom z voľného priameho kopu asi zo 60 metrov prekvapil súperovu obranu, našich hlavičkárov aj hosťujúceho brankára a vyrovnal na zaslúžených 2:2. Vzhľadom na celkový stav bodov v tabuľke a na priebeh zápasu sme aj s remízou spokojní, pretože sme si udržali na čele tabuľky trojbodový náskok a máme lepšiu vzájomnú bilanciu pri prípadnej bodovej zhode.

Góly Myjavy: Dvorák, Kočica.

Spartak Myjava - MFK Skalica 2:0 (0:0)

Zostava Myjavy: Hučko - Osuský, Brezina, Kodaj, Závodný (Buzay) - Kusý, Allina (Pszota), Kunka (Šturdík), Dubovský - Liška (Nálepa), Karika

Na hlavnej trávnatej ploche sme privítali súpera, ktorý je v tabuľke v druhej polovici, no zápas tomu nenasvedčoval. Prvý polčas patril hosťom, ich hráči boli futbalovejší, agresívnejší, vyhrávali osobné súboje. Naopak, my sme pôsobili unaveným dojmom, náš pohyb s loptou i bez nej bol slabší a nedostávali sme sa do zakončenia. V prestávke sme si vysvetlili zopár vecí, urobili zmenu v rozostavení a hlavne sme sa chceli zlepšiť vo všetkých herných činnostiach. To sa nám aj podarilo, keď hneď od začiatku druhého polčasu sme vytvorili tlak na hostí, výsledkom čoho bol po štandardnej situácií úvodný gól zápasu. Ten strelil krásnou strelou z 30 metrov Kusý. O pár minút pridal druhý gól opäť Kusý a opäť po štandardnej situácií, keď spoza šestnástky nedal brankárovi hostí šancu. Po druhom góle sme sa upokojili a snažili sa kontrolovať priebeh zápasu. Hostí sme do vážnejšieho zakončenia nepustili, naopak príležitosti na skórovanie mali Allina, Karika a Dubovský, no brankár hostí bol vždy na mieste. V priemernom zápase sme si pripísali ďalšie tri body do tabuľky, no musíme si priznať, že výkon z našej strany bol slabší.

Góly Myjavy: Kusý 2.