25. kolo (1. 5. 2017) : Horná Nitra - Spartak Myjava 1:4 (1:2)

25. kolo (1. 5. 2017) : Horná Nitra - Spartak Myjava 1:6 (0:2)

Horná Nitra - Spartak Myjava 1:4 (1:2)

Zostava Myjavy: Samul - Matušica, Brezina, Hegyi, Vyskoč (Koníček) - Tomašech, Prokaj - Čerešňa, Hornáček (Fako), Tomka (Zmeko) - Dvorák

Dohrávka kola proti herne neobľúbenému súperovi padla na netradičný deň – pondelok. Hoci sme nenastúpili v optimálnej zostave, tak všetci hráči podali vysoko nadpriemerný výkon. Úvodnou aktivitou sme si vybudovali rešpekt, výsledkom čoho bolo niekoľko gólových šancí v krátkom časovom úseku a séria rohových kopov. Súper len odkopával loptu a bránil vlastnú polovicu ihriska. Pri prvej návšteve v blízkosti našej brány rozhodca odpískal pokutový kop za údajnú ruku na hranici pokutového územia. Z tohto verdiktu ostali najviac prekvapení domáci hráči a tréneri... Darovanú penaltu domáci premenili a to nakoplo našich hráčov k ešte kvalitnejšiemu výkonu, podloženému presnými krídelnými kombináciami a ešte do prestávky sme po dvoch štandardkách otočili skóre v náš prospech. Najmä gól Hornáčka z priameho kopu bol výstavný.

V druhom polčase sme naďalej dominovali a vytvárali si ďalšie príležitosti. Dve z nich sme premenili a to Hegyim opäť po rohu a Fakom po individuálnej akcii a presnej strele. Domáci sa len občasne dostali do krídelných priestorov po diagonálnych prihrávkach kapitána domácich, ale do gólovej šance nevyústila ani jedna.

Dôležité víťazstvo bolo výsledkom disciplíny, bojovnosti a technicko-taktickej kvality celého tímu.

Góly Myjavy: Matušica, Hornáček, Hegyi, Fako.

Horná Nitra - Spartak Myjava 1:6 (0:2)

Zostava Myjavy: Hučko (Vdoviak) - Osuský, Šturdík, Kodaj, Pszota (Závodný) - Kusý (Buzay), Allina, Kunka, Dubovský - Liška (Nálepa), Karika

V dohrávke 25. kola sme nastúpili u súpera, s ktorým sme sa na jeseň dosť trápili a dokázali sme doma iba remizovať. Do zápasu sme išli s cieľom zvíťaziť a predviesť kvalitný výkon. To sa nám od začiatku aj darilo, keď sme od úvodných sekúnd vybehli na domáce mužstvo a už v piatej minúte bolo 2 : 0 v náš prospech, keď sa presadil Karika. Na prvý gól mu prihrával Kusý, druhý vsietil po chybe brankára. Domáci boli zaskočení úvodom zápasu, čo sme sa snažili využiť na strelenie ďalšieho gólu, no dobré príležitosti / Liška, Kusý, Allina / sme nedokázali využiť. V závere polčasu nastrelil ešte brvno domácej brány Dubovský. Druhý polčas sme pokračovali v dobrom výkone, výsledkom čoho bol tretí gól, ktorý pridal Liška po spolupráci s Kusým. Domácim sa podarilo znížiť po peknej strele zo štandardnej situácie a hra sa vyrovnala. Štvrtý gól nášho mužstva strelil Karika, keď premenil pokutový kop po faule na Lišku. Od tohto momentu sme ovládli hru úplne, domáci sa už len bránili. Piaty gól pridal po prihrávke Kusého Dubovský a skóre zápasu uzavrel strelecky disponovaný Karika, keď využil prihrávku Nálepu. Zaslúžené víťazstvo nášho mužstva, keď sme podali konsolidovaný výkon, ktorý vyzdvihol po zápase i realizačný tím domáceho mužstva.

Góly Myjavy: Karika 4, Dubovský, Liška.