21. kolo (2. 4. 2017) : Spartak Myjava - Malacky 9:0 (4:0)

21. kolo (2. 4. 2017) : Spartak Myjava - Malacky 5:0 (3:0)

Spartak Myjava - Malacky 9:0 (4:0)

Zostava Myjavy: Samul - Koníček (Vyskoč), Matušica, Hegyi (Predmeský), Kňažek - Prokaj (Tomašech), Hornáček - Čerešňa (Lipka), Šarudi, Tomka - Dvorák

V poslednom zápase na umelej tráve sme zápas proti nepríjemnému a obávanému súperovi zvládli s bravúrou. Celý týždeň mužstvo pracovalo v tréningovom procese príkladne a výsledok sa dostavil. Kolektívne aj individuálne úlohy z taktickej predzápasovej prípravy hráči splnili takmer do bodky. Kvalitný, intenzívny a „šťavnatý“ úvod vyústil do troch zakončení, ktoré skončili na žrdiach, resp. brvne.

Napokon bola zaslúžene aktivita a kreativita odmenená štyrmi gólmi, z ktorých väčšina bola výsledkom nacvičovaných kombinácií, herných a štandardných situácií. Futbalová smola z pohľadu streleckej efektivity z posledného zápasu v Zlatých Moravciach sa vystriedala s pohodou a šťastenou a výsledkom bolo ďalších päť gólov v sieti súpera v druhom polčase. Strelecky sa už tradične presadil autor troch gólov – Dvorák, ale výkonom nezaostala ani väčšina hráčov. Zaujala najmä novo zložená stopérska dvojica Matušica - Hegyi. V strede poľa hru dobre dirigovala a usmerňovala dvojica Šarudi - Horňáček. Za priaznivého stavu dostali možnosť všetci / 4 / hráči z lavičky. Strelecky sa z nich presadil Vyskoč.

Ostatní, s výnimkou Predmeského, zapadli do rámca zápasu. Mužstvo tvrdo pracovalo až do záverečného hvizdu objektívneho rozhodcu Černeka a jeho asistentov a túžilo záverečný strelecký účet zaokrúhlit na 10:0... Tromi skvelými zákrokmi sa prezentoval mladý a perspektívny brankár Samul, ktorý zatiaľ plnohodnotne nahradil Hodála. Potešiťeľný a motivujúci je aj fakt, že sériu neporaziteľnosti sme predľžili týmto zápasom na 21!!!

Sme presvedčení, že výsledok a kvalita hry naše mužstvo zdravo posilnili pred neľahkým nadchádzajúcim zápasom v Gabčíkove.

Góly Myjavy: Dvorák 3, Matušica, Šarudi, Tomka, Tomašech, Prokaj, Vyskoč.

Spartak Myjava - Malacky 5:0 (3:0)

Zostava Myjavy: Hučko - Osuský (Buzay), Brezina, Kodaj, Pszota - Repta (Liška), Allina, Kunka (Závodný), Dubovský - Kusý, Karika

Za teplého počasia sa zápas odohral na umelej tráve so súperom zo spodnej časti tabuľky. Úvod patril hosťom, keď nás prevýšili v pohybe, napádali nás po celom ihrisku a to nám robilo problém pri založení útoku. My sme pôsobili so začiatku unaveným dojmom, no postupne sme sa dostávali do tempa a zvyšovali tlak na defenzívu hostí. Hostia pozorne bránili, dobre sa posúvali a vykrývali krídelné priestory. Úvodný gól zápasu strelil po peknej individuálnej akcii Dubovský. Do konca polčasu sme si vytvorili niekoľko príležitostí na zakončenie, no využili sme len dve Karikom.

Druhý polčas sa podobal prvému, hostia pozorne bránili a snažili sa vyrážať do rýchlych brejkov, no góly sme strieľali my. Skóre navýšil peknou hlavičkou Karika po dobre zahratej štandardnej situácií Dubovským a ďalší gól pridal Kusý po peknej spolupráci s Karikom. Niekoľko dobrých príležitostí z našej strany zostalo nevyužitých, no víťazstvo sme si plne zaslúžili.

Góly Myjavy: Karika 3, Dubovský, Kusý.