20. kolo (25. 3. 2017) : FC ViOn Zlaté Moravce - Spartak Myjava 1:1 (1:0)

20. kolo (25. 3. 2017) : FC ViOn Zlaté Moravce - Spartak Myjava 2:4 (2:1)

FC ViOn Zlaté Moravce - Spartak Myjava 1:1 (1:0)

Zostava Myjavy: Samul - Koníček, Hegyi, Brezina, Kočica - Hornáček, Prokaj, Šarudi, Tomašech (46.Zmeko, 77.Latiphy), Čerešňa - Dvorák

Prvý raz v jarnej časti sme mali možnosť vybehnúť na prírodný trávnik. Na hrbolatej a neupravenej hracej ploche sme ale stratili možnosť presne kombinovať. Domáci sa uchylovali na nakopávanie dlhých lôpt a osobné súboje. Jedna takáto situácia im v prvom polčase vyšla a zrodilo sa tak vedenie 1:0. Tomu ale predchádzalo množstvo gólových šancí na našej strane, ale nepresnosť, či smola, zabránila Dvorákovi, Horňáčkovi, Čerešňovi a ďalším hráčom v skórovaní.

V druhom polčase sme sa už lepšie adaptovali na povrch a hra sa odohrávala výlučne na polovici domácich. Z permanentného tlaku sme vyťažili ďalšie velké šance, ale využili sme Dvorákom iba jednu. Rozhodcal nás okradol o minimálne jednu jasnú penaltu po faule na Zmeka v pokutovom území a Šarudi v čase najväčšieho tlaku nastrelil žrď. V závere domáci dostávali kŕče a naťahovali čas, viackrát sa dlho ošetrovalo, ale rozhodca tento fakt nezohľadnil.

Za výkon a hernú a kondičnú dominanciu sme si jednoznačne zaslúžili zvíťaziť a to výrazným rozdielom, ale šťastie nebolo na našej strane. Zlyhali sme najmä v realizácii štandardných situácií a v kľude pri zakončení. V tomto sretnutí sme prvý raz nastúpili bez brankára Hodála, ktorý sa vrátil do AS Trenčín / dobre ho nahradil Samul z U17 / a pre choroby, zranenia, či z iných príčin nám chýbali niektorí ďalší hráči / Jánošík, Matušica, Kňažek, Predmeský /. Najlepší výkon podal Čerešňa a v závere sa nám zranil Zmeko. Výsledok a strata dvoch bodov je sklamaním, ale keďže druhá Skalica prehrala v Pov. Bystrici 1:0, tak sme vedenie v tabuľke paradoxne navýšili na 9 bodov. Sériu naporaziťeľnosti v súťaži sme tak posunuli na 20 zápasov.

Gól Myjavy: Dvorák.

FC ViOn Zlaté Moravce - Spartak Myjava 2:4 (2:1)

Zostava Myjavy: Hučko - Osuský, Kunka, Kodaj, Buzay (Liška) - Kusý, Allina, Dubovský, Tomka - Pszota, Karika

Zápas sa odohral na nekvalitnej trávnatej ploche vo Vrábloch so súperom, ktorý patrí k mužstvám z vrchnej časti tabuľky. Očakávali sme vyrovnaný duel, čo sa nám aj potvrdilo. Domáci na nás vybehli tvrdou, v niektorých momentoch až zákernou hrou, čo im rozhodcovia tolerovali. My v improvizovanej zostave, keď nám chýbalo z rôznych príčin až 8 hráčov, sme išli do zápasu s cieľom opäť bodovať na plno. Už v 4. minúte išiel sám na brankára domácich Pszota, no jeho zakončenie bolo nepresné. Vzápätí nastrelil brvno domácej brány Tomka. Domáci sa snažili nás dostať pod tlak dlhými nakopávanými loptami, čo nám robilo hlavne v prvom polčase problémy. Nakoniec oba góly sme dostali po dlhom nákope za našu obranu a zlom postavení našich stredových obrancov.

V prestávke sme si rozobrali hru domáceho mužstva, zmenili rozostavenie hráčov a snažili sa dostať domácich pod tlak. To sa nám aj podarilo, výsledkom čoho bolo za 4. minúty otočenie výsledku v náš prospech. V týchto momentoch sme boli futbalovejší, získavali sme odrazené lopty v strede poľa a snažili sa využívať krídelné priestory po ktorých sme sa dostávali do zakončenia. Najmä príležitosti Kariku, Lišku a Dubovského volali po góle. Domáci sa ešte v závere snažili o strelenie kontaktného gólu, ale umnou hrou sme ich do vážnejšieho zakončenia nepustili. Chlapcov treba vyzdvihnúť za predvedený výkon, pretože sa dokázali vyrovnať s nepríjemnou hrou domácich, so zlým terénom a otočiť nepriaznivo sa vyvíjajúci stav stretnutia.

Góly Myjavy: Tomka 2, Karika, Liška.