11. 2. 2017: Spartak Myjava - Bánovce nad Bebravou 1:1 (0:0)

Mladší dorast U17:
11. 2. 2017: Spartak Myjava - Bánovce nad Bebravou 12:0 (6:0)

Spartak Myjava - Bánovce nad Bebravou 1:1 (0:0)

Zostava Myjavy: Hodál (Mazíni), Predmeský (Latiphy), Prokaj, Kňažek, Koníček, Tomašech, Horňáček (Vrajko), Vyskoč (Zmeko), Šarudi, Čerešňa, Dvorák

Do zápasu proti fyzicky vyspelému súperovi Myjavčania nastúpili len s tromi hráčmi základnej zostavy z jesennej časti. Zmeny vynútené prechodom štyroch hráčov k mužom a dlhodobým zranením troch hráčov boli badateľné na súhre a celkovom hernom výkone. Súper hral nečisto, prerušoval našu snahu o kombinačnú hru častými faulami. Naviac domáci hráči vyrobili sami vysoký počet nevynútených chýb a šance, ktoré si vypracovali, nepremenili. Otvárací gól dosiahol dorážkou Šarudi po akcii Dvoráka. Vyrovnanie prišlo o pár minút neskôr po chybe brankára Hodála a jeho prihrávke na súpera, ktorý pohodlne vyrovnal do opustenej brány. Najväčším problémom mužstva U19 je zloženie stopérskej dvojice (Kočica v mužoch, Lipka a Malíček sú zranení), efektivita v zakončení (cítiť absenciu Faka) a väčšia kvalita na stranách stredovej formácie (Janošík zranený a Ebský sa vrátil do Michaloviec). Treba zlepšiť v defenzíve hru v medzi-priestoroch a viaznúcu komunikáciu. Na týchto nedostatkoch budú hráči spolus trénerom pracovať v najbližšiom období.

Góly Myjavy: Šarudi

Spartak Myjava - Bánovce nad Bebravou 12:0 (6:0)

Zostava Myjavy: Samul, Buzay (Dubovský), Závodný (Bóor), Šturdík (Brezina), Repta, Osuský (Tomka), Kunka (Gálik), Nálepa (Allina), Kusý (Kodaj), Karika, Pszota (Udvorka)

Na ihrisku s umelou trávou myjavskí dorastenci privítali súpera z Bánoviec nad Bebravou, účastníka III. dorasteneckej ligy U17. Domáca prvopolčasová zostava bola tvorená prevažne z hráčov ročníka 2001. Od začiatku zápasu Myjavčania udávali tempo a rýchlo sa dostali do trojgólového vedenia. Do konca polčasu pridali ešte tri góly a do kabín išli so šesťgólovým vedením, ktoré bolo plne zaslúžené. Kopaničiari dominovali vo všetkých herných činnostiach, hostia sa len bránili.
     Do druhého polčasu čierno-bieli nastúpili s pozmenenou zostavou, tvorenou prevažne z hráčov ročníka 2000. Obraz hry sa v druhom dejstve nezmenil a naďalej si naši chlapci vytvárali množstvo šancí, ktoré sčasti dokázali zužitkovať. Zápas skončil s výsledkom 12:0. Toto víťazstvo bolo plne zaslúžené, pričom spartakovci súperovi v tomto zápase nič nedovolili a v tréningovom tempe si schuti zastrieľali.

Góly Myjavy: Karika 3, Udvorka 2, Osuský 2 , Allina, Pszota, Gálik, Kusý 2 (pokutový kop)

zdroj: D. Dubovský - tréner U17, R. Dorňák - tréner U19