Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Hodnotenie jarnej časti súťaže predprípravky a prípravky v sezóne 2012/13

ilustračný obrázok

Hodnotenie jarnej časti súťaže predprípravky a prípravky v sezóne 2012/13

Tréneri predprípravky a prípravky vypracovali hodnotenie svojich tímov počas jarnej časti sezóny 2012/13. Tu vám prinášame pohľady na všetky kategórie, od U 7 po U 11.

     V predprípravke a prípravke sa chlapci a dievčatá pripravujú v tréningoch a turnajoch, ktoré viedli tréneri Ján Ďuroška a Stanislav Tomič v kategórii U 7 a U 8. Problémom je najskôr nájsť talenty a potom rozvíjať ich umnosť v našich družstvách. V FK túto prácu dlhodobo veľmi dobre robí Ján Ďuroška. Jeho hlavná úloha je podchytiť chlapcov a dievčatá k tomu, aby sa zapojili do tréningového procesu a citlivou prípravou udržať ich vzťah a hravosť k futbalu. V tomto ročníku sa podarilo trénerovi Ďuroškovi vyhľadať a v tréningu udržať viac ako 23 detí, ktoré ešte nemajú vzťah k pravidelným tréningom, ale aj tak prešlo 8 chlapcov o kategóriu vyššie do U 9.
      Deti sa už mimo tréningov zúčastňujú turnajov a aj keď ešte nedosahujú oslnivé výsledky, zlepšujú sa od zápasu k zápasu. Tréningové centrum pre túto kategóriu je ZŠ Viestova ul., kde riaditeľ školy Mgr. Zdenko Šimo vytvára podmienky pre trénovanie tak na umelej tráve, ako aj v telocvični.
      Družstvo U 8 je veľmi dôležité pre kategóriu U 9, ktorá už hrá súťaž spolu s U 10 a U 11 a tvoria ucelený blok I. PRÍPRAVKY. V kategórii U 9 pracoval tréner EURO „B“ licencie, Peter Klement, v U 10 tréner EURO „B“ licencie, Ján Poláček a v U 11, ktorá je vrcholom prípravky  a jej žiaci sú zaraďovaní do športovej triedy, kde majú chlapci ďalšie možnosti tréningov, trénoval tréner EURO „B“ licencie Ján Gašpar. Vedúcim prípraviek bol Ing. Stanislav Tomič.

Hodnotenie jarnej časti prípravka U 9

Káder družstva tvorili: Hodúl, Hronček, Kravárik, Bies, Baránek, Jankových, Kubovčiak, Drobný,
Handžiu, Tanglmayerová, Vávra, Tremboš, Michalec, Dutko, Marônek, Mihaljevič
Strelci gólov: Vávra 17, Tanglmayerová 9, Handžiu, Kubovčiak, Michalec

Hodnotenie jarnej časti prípravka U 10

Podľa trénera viacerí hráči tohto ročníka v sebe majú veľký potenciál, najmä Tomáš Horniak (2004) a Jerguš Halabrín, ale patria sem aj Kolárik, Havlík, Šimek, Gašpar.

Výsledky v skratke

Majstrovské zápasy:

JESEŇ 4. miesto 9 5 1 3 28:20 16b
JAR 4. miesto 9 4 1 4 26:29 13b.
CELKOVO 4. miesto 18 9 2 7 54:49 29b

Káder družstva tvorili: Benda, Bielčik, Gašpar, Halabrín, Havlík N., Havlík T., Holič, Horniak, Kolárik, Michalec, Oravec, Oslej, Pribiš a Šimek a pribudli: Herák, Križan, Liška, Nguyen Hoang a Novotný.

Hodnotenie jarnej časti prípravka U 11

      V zimnej príprave sa pánovi Tomičovi a pánovi Gašparovi podarilo zabezpečiť a zrealizovať tréningový proces aj napriek nepriaznivým poveternostným podmienkam a problémami s tréningovými plochami. Hráči odohrali 7 prípravných stretnutí, ale bohužiaľ len v halách, kde si nemohli zvykať na väčšiu hraciu plochu medzi 16-tkami či na väčší počet hráčov.
      V tréningovom procese sa venovali všetkým činnostiam, no najviac však činnostiam herných. Väčší problém je v tom, že športovú triedu navštevuje len 6 chlapcov a jedno dievča, z toho dvaja menej talentovaní, ale teší to, že pri počte 16 hráčov je účasť na tréningoch až na dvoch chlapcov 100%. V zápasoch (s výnimkou troch) bol odohraný v priemere rovnaký počet minút.

Výsledky v skratke

Zápasov: 9
Výhry: 4
Remízy: 1
Prehry: 4

Káder družstva tvorili: Zeman, Vdoviak, Bartoš, Boorová, Černák, Dedík, Klimáček, Kolník, Kročian, Marek, Nemec, Mockovčiak, Varga, Pavlús, Benda, Kováč, Gabriel
Strelci gólov: Kročian 18, Kolník 2, Bartoš 2, Pavlús 2, Cibulka 2, Kováč 1, Boorová 1, Záhora 1, Nemec 1, Klimáček 1.