Prípravka U9 - majstrovský zápas

Majstrovský zápas prípraviek U9 - 20. 10. 2012:

Spartak Myjava - FC Baník Horná Nitra 2:5 (1:2)

HODÚL, KUBOVČIAK, BARÁNEK, JANKOVÝCH, HANDŽIU, VÁVRA, TANGLMAYEROVÁ. STRIEDALI: HRONČEK, DROBNÝ, MARÔNEK, MICHALEC, TREMBOŠ, BIES.

Tento majstrovský zápas sme začali aktívnou hrou, keď sme si vypracovali dve veľké gólové príležitosti. Najskôr Handžiu trafil v 5. minúte tyč súperovej bránky a po veľmi peknej rozohranej akcii v 12. minúte, ktorú začala Tanglmayerová, našla voľného Vávru a ten sám pred brankárom hostí strelil vedľa súperovej bránky. Nedáš dostaneš sa potvrdilo v 13. minúte, keď súper z ojedinelého protiútoku strelou spoza pokutového územia dal úvodný gól stretnutia. 0:1. Vyrovnanie prišlo v 20. minúte, keď sa výborne hrajúci Vávra zmocnil lopty a samostatným únikom upravil stav stretnutia na 1:1. Hostia išli opäť do vedenia v 23. minúte, keď znova po našom nedôraznom bránení po skrumáži v pokutovom území zmenil stav na 1:2. Najväčšiu príležitosť na vyrovnanie sme mali v závere prvého polčasu, keď strelu Tanglmayerovej hosťujúca obrana zblokovala, k odrazenej lopte sa dostal Vávra, ale jeho strela preletela tesne nad súperovu bránku.

Druhý polčas sme znova začali aktívnym napádaním súperovej rozohrávky, no bol to súper, ktorý v 29. minúte strelou spoza pokutového územia zvýšil svoje vedenie na 1:3. Následne sa hra striedala z jednej strany na druhú, napokon hostia spoza pokutového územia strelou ponad brankára Hodúla zvýšili stav zápasu na 1:4. Ani tento gól nás nezlomil, naopak aktívnou hrou sme v 44. minúte výsledok skorigovali, keď loptu v súboji s brankárom hostí vybojovala Tanglmayerová, prihrala voľnému Vávrovi a ten do prázdnej bránky upravil stav stretnutia na 2:4. Súper do konca stretnutia udrel ešte raz a to v 48. minúte, keď znova strelou spoza pokutového územia upravil na konečných 2:5.

autor textu: P. Klement