Prípravka U9 - majstrovský zápas

Majstrovský zápas prípraviek U9 - 13. 10. 2012:

FK Púchov - Spartak Myjava 3:2 (2:2)

Oravec, Hronček, Handžiu, Kubovčiak, Bies, Vávra, Tanglmayerová. Striedali: Mihaljevič, Michalec.

Stretnutie sa odohralo na trávnatom ale veľmi nekvalitnom trávnatom ihrisku, keďže pred našimi zápasmi odohrali svoje Majstrovské stretnutia mladší žiaci, čo bolo poznať. Po vzájomnom oťukávaní sa dostal súper do vedenia v 4. minúte, keď loptu zle odkopával Hronček a domáci strelou spoza pokutového územia dali gól na 1:0. V 6. minúte sme mali najväčšiu gólovú príležitosť na vyrovnanie, keď po prihrávke Vávru netrafila odkrytú bránku súpera Tanglmayerová. Púchov si vypracoval ďalšie gólové príležitosti, ale tie pochytal brankár Oravec, alebo včas zasiahla naša obrana a dokázala loptu odkopnúť mimo pokutového územia. Druhý gól sme dostali v 15. minúte po hrubej chybe našej obrany, keď pred bránkou nechali voľného hráča, ten nemal problém prekonať nášho brankára a upravil stav stretnutia na 2:0. Ani tento gól nás však nepoložil, naopak dostali sme súpera pod tlak, z čoho sme dokázali streliť kontaktný gól. V 20. minúte po autovom vhadzovaní Handžiu prihrával Vávra Tanglmayerovej, ktorá vrátila loptu Vávrovi a ten po samostatnej akcii dal gól na 2:1. Vyrovnanie prišlo v 25. minúte, keď si úlohy vymenili. Vávra prihral voľnej Tanglmayerovej a tá po samostatnej akcii vyrovnala na polčasových 2:2.

Druhý polčas sme začali aktívnou hrou, keď sme súpera dostali pod tlak a takmer celú štvrť hodinu sme ho nepustili na našu polovicu, no nedokázali sme premieňať šance, ktoré sme si vypracovali. Naopak, súperove ojedinelé príležitosti pochytal brankár Oravec, alebo znova odvrátila naša obrana. Keď to už vyzeralo, že stretnutie skončí spravodlivou remízou, prišla 45. minúta a Michalec nešťastným odkopom loptu tečoval do našej bránky a Púchov sa dostal do vedenia 3:2. Ani následných päť minút, počas ktorých keď sme domácich dostali pod tlak a vypracovali sme si viacero gólových príležitostí, sa nám už nepodarilo vyrovnať.
Klady stretnutia: Nasadenie v stretnutí, pochvala od domácich trénerov a obecenstva za našu predvedenú hru a výkon v tomto stretnutí. Záporom stretnutia bol nekvalitný a rozmočený terén.

autor textu: P. Klement