Prípravka U9 - majstrovský zápas

Majstrovský zápas prípraviek U9 - 8. 10. 2012:

Spartak Myjava - MFK Dubnica nad Váhom 4:2 (2:1)

Hodúl, Jankových, Baránek, Kubovčiak, Handžiu, Vávra, Tanglmayerová. Striedali: Tremboš, Michalec, Drobný, Hronček, Bies, Marônek, Mihaljevič.

Stretnutie sme začali veľmi dobre, keď už v prvej minúte z prvého útoku na súperovu bránku dostal loptu za obranu hostí Kubovčiak a Vávra dal po samostatnom úniku gól na 1:0. Po tomto góle s hra striedala z jednej strany na druhú, no v 12. minúte sa súperovi podarilo vyrovnať stav stretnutia na 1:1 po našej chybnej rozohrávke. Do vedenia sme sa dostali znova v 17. minúte po rýchlom brejku Vávru, ktorý prekonal hosťujúceho brankára a upravil na polčasových 2:1.

Druhý polčas sme opäť začali aktívne, keď sa v 33. minúte výborne hrajúci Vávra dostal po zahratom rohovom kope k odrazenej lopte a upravil stav stretnutia na 3:1. Súperovi sa podarilo znížiť stav stretnutia v 35. minúte znova po našej chybe v obrane na 3:2. Aj po tomto góle sa hra striedala z jednej strany na druhú s množstvom gólových príležitostí na oboch stranách. V 47. minúte Tanglmayerová po výbornej prihrávke Handžiu za obranu hostí a po samostatnom nájazde upravila stav stretnutia na konečných 4:2.
Kladom zápasu bol najmä kolektívny výkon všetkých hráčov zúčastnených v stretnutí.

autor textu: P. Klement