Prípravka U9 - majstrovský zápas

Majstrovský zápas prípraviek U9 - 15. 9. 2012:

Spartak Myjava - MFK Topvar Topoľčany 1:2 (0:1)

Hodúl, Jankových, Handžiu, Kubovčiak, Baránek, Vávra, Tanglmayerová. Striedali: Tremboš, Michalec, Drobný, Hronček, Kravárik.

Po vzájomnom oťukávaní a výborných výkonoch oboch brankárov sme si vypracovali najväčšiu šancu na strelenie gólu po samostatnom prieniku Vávru za obranu hostí, no hosťujúci brankár jeho nájazd včasným vybehnutím zlikvidoval. Hostia si vypracovali v prvom polčase taktiež viacero príležitostí na strelenie gólu, ale pochytal ich domáci brankár Hodúl. Pred koncom prvého polčasu prišla znova naša veľká príležitosť na strelenie gólu, keď bol prekonaný aj brankár hostí, no strela Vávru skončila na tyčke hosťujúcej bránky a odrazenú loptu súper odkopol mimo pokutového územia. Ako sa potvrdilo, platilo nedáš-dostaneš a súper v 24. minúte prvého polčasu po chybe výborne hrajúceho Vávru, keď zbytočne stratil loptu v strede ihriska a po následnom protiútoku strelil gól na 0:1, čím sa skončil aj prvý polčas.

Druhý polčas znova začal s množstvom nepremenených gólových príležitostí. Po samostatnom úniku Vávra v 35. minúte vyrovnal na 1:1. Znova sa hra striedala z jednej strany na druhú, no súper udrel pred koncom druhého polčasu a upravil na konečných 1:2.
Obe družstvá si za predvedený výkon v stretnutí zaslúžia poďakovanie za nasadenie a bojovnosť.

autor textu: P. Klement