Prípravka U10 - majstrovský zápas

Majstrovský zápas prípraviek U10 - 24. 10. 2011:

FK Baník Horná Nitra - Spartak Myjava 8:2
(Góly Myjavy: Kročian, Kováč)

K poslednému majstrovskému zápasu jesennej časti súťaže sme museli vycestovať do Prievidze. Zápas sme odohrali na hlavnom ihrisku tamojšieho krásneho štadióna...

Naším predzápasovým cieľom bola minimálne remíza. Ale naše šance na ňu dostali od začiatku veľké trhliny. Pretože to boli domáci hráči, ktorí sa od úvodného hvizdu do nás nekompromisne pustili.

Prvých 7 minút sa nám darilo odolávať ich tlaku bez inkasovaného gólu, potom sme však aj po prestriedaní v rozmedzí 5 minút štyri krát inkasovali a vyzeralo to s nami zle nedobre. Paradoxne po štvrtom góle sme sa ako tak prebrali a začali byť nebezpečnejší aj smerom dopredu... a po pár nepremenených šanciach sa nám podarilo po rohovom kope znížiť, keď sa v skrumáži najlepšie zorientoval v 15. minúte "FIFO" KROČIAN - 4:1. Potom sme síce súpera zatlačili na jeho polovicu, no zo žiadnej šance sa nám gól pridať nepodarilo. Naopak domáci v 22. minúte po brejku zvýšili na polčasových 5:1.
Cez polčas sme si povedali pár tvrdších slov a do druhého polčasu akoby vybehlo iné družstvo. Od úvodu sme do súpera búšili a ten mal čo robiť aby neinkasoval a stíhal aspoň odkopávať lopty do bezpečia. Postupne svoje šance nepremenili MAREK MOCKOVČIAK 2 krát, "JAJO" BARTOŠ, JANKA BOOROVÁ, ĽUBKO KOVÁČ a úspešný nebol ani "FIFO" KROČIAN. Gól v tej chvíli doslova visel na vlásku.. Čo čert nechcel, udrelo však na opačnej strane, keď vôbec z prvej akcie na našej polovici v druhom polčase sa domáci radovali - 6:1. Hra sa potom viac vyrovnala, šance sa striedali na oboch stranách. Tie naše však nie a nie premeniť ako napríklad ALEXovi MAREKovi, ktorému sa podarilo nastreliť len spojnicu domácej brány po jednom z rohových kopov. A tak to boli opäť domáci, ktorý zvyšovali po ďalšom prečíslení, už na 7:1. Potom sa nám predsa len podarilo dať gól, keď úspešným strelcom bol ĽUBKO KOVÁČ - 7:2. Následne, ale prebrali iniciatívu znova domáci a po jednej z ich šancí navýšili skóre na konečných 8:2.

Výsledok je pre nás sklamaním. Doplatili sme najmä na veľmi zlý úvod zápasu, kedy sme pôsobili na ihrisku dojmom, že sme na ňom prvý krát a na nepremieňanie našich šancí. Naopak domáci, hlavne v prvom polčase, takmer všetky svoje šance, takpovediac až rutinérsky premieňali.
Pozitívom zápasu je, že sme sa ani za stavu 4:0 nevzdali, naopak sme začali hrať viac kombinačne a vytvárali si šance. Výsledok je podľa môjho názoru až príliš krutý. Treba sa však z neho poučiť a pripraviť sa dobre na blížiacu sa halovú sezónu, v ktorej pevne verím si napravíme chuť po výsledkovo zbabranej jeseni...

autor textu: J. Poláček