Prípravka U10 - majstrovský zápas

Majstrovský zápas prípraviek U10 - 17. 10. 2011:

Spartak Myjava - FK Púchov 2:0
(Góly Myjavy: Kročian 2x)

V dnešnej dohrávke predposledného kola jesennej časti súťaže sme hostili družstvo z Púchova. Doterajšie vzájomné zápasy vyhrávali domáci...

Najskôr sme zvíťazili my 7 : 4 (4 : 2), keď naše góly vtedy dávali: MATÚŠ CIBULKA 3, "FIFO" KROČIAN 2, BRAŇO DEDÍK a ENRICO CINTULA. V odvete sme prehrali najtesnejším možným rozdielom 0 : 1 (0 : 1), keď sme zahodili viaceré sľubné príležitosti. A tak sme chceli túto "tradíciu" víťazstiev domácich neporušiť, a zároveň hosťom oplatiť porážku z posledného vzájomného merania síl a opäť naplno bodovať.

Zápas sa začal za slnečného avšak chladného počasia menším náporom hostí, ktorí tiež pricestovali bodovať. Postavenie oboch družstiev v tabuľke hovorilo, že ide o priamy súboj o priebežné 7. miesto. A bohužiaľ tomu zodpovedala aj samotná hra. Kedy sa viac bojovalo o loptu v strede ihriska, ako by sa jedno či druhé družstvo dokázalo presadiť nejako ucelenou kombináciou...
V prvom polčase boli aktívnejší hostia, keď sa dokázali individuálne presadzovať a dostali sa aj k dvom šanciam. Pri jednej sa vyznamenal "ONDRO" ZEMAN a pri druhej nám musela pomôcť pravá žrď! V prvom polčase sme podali vôbec najhorší výkon v jesennej časti, čoho logickým vyústením bolo, že sme sa dostali len k dvom zakončeniam, aj to viac propagačným ako nebezpečným. Do druhého polčasu sme nastúpili aktívnejšie, hra sa však naďalej odohrávala najmä v strede ihriska. Aj keď sme sa snažili v druhom polčase o akú-takú kombinačnú hru, tá nám dnes vôbec nešla. Nakoniec tento pramálo atraktívny zápas rozhodli dva góly "FIFA" KROČIANA. Ktorý si najskôr v 40. minúte dobre spracoval loptu, ale v následnom súboji 1 na 1 zbrklo zvolil strelu, tá sa však našťastie od protihráča odrazila znova k nemu a krásnym halfvolejom potom prehodil povybehnutého brankára - 1:0.
V druhom prípade si tento kúsok zopakoval a tento krát slabšou - ľavou nohou - rozhodol v 47. minúte, o konečnom výsledku zápasu - 2:0. Hostia ešte pohrozili, ale dnes nás podržal v dôležitých momentoch aj náš brankár "ONDRO" ZEMAN a tak sme sa po záverečnom hvizde mohli radovať z druhého víťazstva.

Dnes sa nám síce podarilo splniť cieľ, ktorý sme si pred zápasom stanovili, čo ma určite teší, ale spôsob akým sme ho dosiahli resp. s predvedenou hrou byť spokojný určite nemôžem. Myslím si totiž, že sme dnes predviedli náš najslabší výkon v tomto ročníku, kedy sa opakovali mnohé naše "staré" chyby (ktoré si rozoberieme na tréningu) a môžme byť radi, že hráči Púchova tiež nemali "svoj deň".
Čo ma však potešilo bolo, že chalani dnes bojovali o víťazstvo do konca zápasu a aj vďaka tomu mohli dnes z ihriska odchádzať s úsmevom na tvári.

autor textu: J. Poláček