Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Prípravka U10 - majstrovský zápas

ilustračný obrázok

Majstrovský zápas prípraviek U10 - 8. 10. 2011:

MFK Dubnica nad Váhom - Spartak Myjava 4:2
(Góly Myjavy: Boorová, Kročian)

Náš v poradí šiesty majstrovský zápas sme odohrali na umelej tráve v Dubnici n. Váhom. Chladné počasie pohybu síce príliš neprialo, ale keďže sa obe družstvá snažili o kombinačný futbal, hral sa zaujímavý zápas so šancami na oboch stranách.

V úvode nás Dubničania trochu pritlačili, ale postupne sa hra vyrovnala. Prvý gól však aj tak prišiel z kopačiek domácich, keď v 12. minúte doklepli do prázdnej brány odrazenú loptu - 1:0. Asi o 5 minút neskôr sa nám podarilo vyrovnať keď "JAJO" BARTOŠ nakopol loptu pred bránu a JANKA BOOROVÁ ju halfvolejom poslala povedľa vybiehajúceho brankára - 1:1. Potom sme si ale nechali v priebehu troch minút streliť absolútne zbytočné góly! Najskôr "ONDRO" ZEMAN slabo vykopol - priamo na súperovho hráča- jeho strelu ešte dokázal vyraziť k LUBKOVI KOVÁČOVI, ten ale potom túto odrazenú loptu poslal priamo na nohu domácemu útočníkovi a bolo 2:1. Hneď z ďalšej akcie prihrával domáci útočník z bránkovej čiary pred bránu "ONDRO" síce loptu držal, ale nejako mu vypadla a pre domácich nebol problém z bránkovej čiary doraziť - 3:1. Tieto dva rýchle a úplne zbytočné góly nás zaskočili. Navyše prišli v čase keď sme začínali preberať opraty zápasu. Do prestávky sa nám podarilo ešte znížiť. Úspešným strelcom bol "FIFO" KROČIAN, keď sa mu na dva krát podarilo, aj vďaka teču, prekonať brankára domácich - 3:2.
Druhý polčas sme začali najhoršie ako sme mohli. A to tak, že hneď v druhej minúte sme si nechali streliť ďalší zbytočný gól, ktorý ide opäť na vrub nášho brankára - 4:2. Je to škoda, pretože domáci mali síce loptu aj v druhom polčase viac na kopačkách, ale okrem dvoch čistých gólových šancí, pri ktorých "ONDRO" vytiahol dva čarovné zákroky, sme ich do ďalších šancí nepustili. My sme si tiež vypracovali dve obrovské príležitosti, ale prvú LUBKOVI KOVÁČOVI, ktorý si loptu príliš predkopol zmaril domáci brankár vybehnutím. A potom spoločne s "FIFOM" KROČIANOM nedokázali ani na tri krát dostať loptu do súperovej siete z bezprostrednej blízkosti. A aj kvôli tomu, že strely z diaľky sa ani na jednej strane neujali sa skóre už nemenilo a z Dubnice sme odchádzali síce so zlým výsledkom - prehrou 2:4, ale s dobrým pocitom, že aj hráči, ktorí doteraz dostávali menej príležitostí v zápasoch (VARGA, CINTULA, GABRIEL, DEDÍK), predviedli sympatické bojovné výkony, ktoré sú prísľubom do budúcnosti.

 

autor textu: J. Poláček